וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר בנק דיסקונט ניו יורק הודח

שלומי שפר

13.4.2007 / 21:00

לאונרד גרונשטיין לא הסכים לפרוש על פי החלטת הדירקטוריון ועל כן הודח. מתיו ברונפמן פרש מתפקידיו בדיסקונט ובדיסקונט ניו יורק

יו"ר בנק דיסקונט ניו יורק, לאונרד גרונשטיין, הודח היום מתפקידו - כך מדווח בנק דיסקונט לבורסה. הרקע להדחה הוא ישיבת דירקטוריון של החברה עם בנק דיסקונט, שהתקיימה בתחילת החודש. בישיבה התקבלה החלטה ברוח הנחיות בנק ישראל, לפיהן בעלי שליטה בבנק לא יכהנו בתפקידי ביצוע, דירקטוריון הבנק החליט כי בעלי שליטה לא ראוי גם שיכהנו כדירקטורים בבנק או בחברות בנות.

מי שקיבל את ההחלטה כלשונה הם בעלי השליטה בבנק - מתיו ברונפמן, שפרש מתפקידו כיו"ר דיסקונט וכדירקטור בבנק דיסקונט ניו יורק, ומייקל ראובינוף ששימש כדירקטור בדיסקונט ניו יורק. מי שהתנגד להחלטת הדירקטוריון הוא יו"ר דיסקונט ניו יורק לאונרד גרונשטיין. בהודעתו הערב, מדווח הבנק כי גרונשטיין הסביר מדוע אינו חושב שהוא צריך לפעול לפי ההחלטה. נראה כי הבנק לא קיבל את דעתו והוא הודח מתפקידו. דיסקונט כותב בהודעתו כי הדירקטוריון סבור שכהונתם של בעלי שליטה ונציגיהם בדירקטוריון יוצרת קשיים בתפקוד הדירקטוריון וההנהלה של דיסקונט ניו יורק.

מסקנות מפרשיית הלבנת ההון

דיסקונט ניו יורק (שנקרא אי.די.בי ניו יורק) הוא השלוחה המרכזית של בנק דיסקונט בחו"ל והחברה שאחראית על חלק משמעותי מרווחי החברה ולמעשה במשך שנים היה דיסקונט ניו יורק רווחי בעוד פעילות הבנק בישראל היתה הפסדית.

ההחלטה של דירקטוריון דיסקונט להפריד בין בעלי השליטה לבין הדירקטוריון התקבלה בעקבות פעולתו של היועץ המיוחד שנשכר בעקבות פרשיית הלבנת ההון בדיסקונט ניו יורק לפני מספר שנים, רודג' כהן. בבנק אמרו הערב כי המטרה של ההחלטה היא לעשות סדר בפעולות הבנק וכי בבנק סבורים כי ההחלטה של בנק ישראל לגבי ההפרדה בין בעלי השליטה לבין תפקידים ביצועיים בבנק בישראל צריכה לחול גם על שלוחות הבנק בחו"ל.

גרונשטיין, שסרב לקבל את ההחלטה, הוא נציגה של משפחת שרוהן, שותפתה של משפחת ברונפמן בשליטה בבנק דיסקונט. בבנק אמרו הערב כי הדבר אינו מלמד על כל קרע בין המשפחות וכי שתיהן מקבלות את החלטת הדירקטוריון וכי מכיוון שגרונשטיין סרב לקבל אותה, התכנס היום דירקטוריון בנק דיסקונט לישיבה שלא מן המניין, קיבל את ההתפטרות של ברונפמן וראובינוף (נציגה של משפחת ברונפמן) והחליט על הדחתו של גרונשטיין. מיד לאחר מכן התכנס דירקטוריון דיסקונט בנקורפ (החברה אם של דיסקונט ניו יורק) ואימץ את החלטת הדירקטוריון של בנק דיסקונט בתל אביב.

בתפקיד יו"ר זמני של הבנק יכהן מייקל גולדשטיין, שמכהן כיום כדירקטוריון בדיסקונט ניו יורק וכן כיו"ר ועדת הביקורת של הבנק. גולדשטיין ניהל בעבר את חברת טויס.אר.אס העולמית.

דיסקונט ניו יורק סיים את 2006 ברווח של 29.4 מיליון דולר,ירידה של 35% לעומת התקופה המקבילה ב-2005 - אותה סיים הבנק ברווח של כ-45.25 מיליון דולר. בסך הכל, הציג דיסקונט ניו יורק רווח מימוני של 191.5 מיליון דולר - עלייה של 11.5% לעומת 2005. ההפרשה לחובות מסופקים הסתכמה ב-4.27 מיליון דולר, עלייה של 7% לעומת 2005.

הבנק רשם הכנסות נוספות בסך 43.9 מיליון דולר, אולם רשם גם הוצאות ענק של 171.7 מיליון דולר - רובם המכריע (101 מיליון דולר) עבור שכר. מדובר בעלייה משמעותית של 35.5% לעומת 2005.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully