וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"ברונפמן פרש כיוון שנחשד בניצול התפקיד"

שלומי שפר

14.4.2007 / 10:20

כך טוען המגזין "קריינ'ס ביזנס" לגבי פרישת מתיו ברונפמן אתמול מתפקידו כדירקטור דיסקונט ניו יורק וכיו"ר דיסקונט

הדרמה שהתחוללה בשעות האחרונות בבנק דיסקונט מעניינת, כך נראה, גם את העיתונות הכלכלית בניו יורק. כמה שעות לאחר שפרש מתיו ברונפמן מתפקידו בדירקטוריון הבנק בעקבות החלטה של דירקטוריון דיסקונט ישראל, מדווח המגזין הכלכלי "קריינ'ס ניו-יורק ביזנס" כי ברונפמן נאלץ לפרוש מהתפקיד בעקבות חקירה של הדירקטוריון, שבדקה האם ניצל את תפקידו לטובתו האישית.

המגזין מספר כי ההתפטרות של ברונפמן ושל נציג המשפחה בדירקטוריון, מייקל ראובינוף, אירעה בישיבה של הדירקטוריון אתמול, וכי יו"ר הדירקטוריון של דיסקונט ניו יורק, נציגה של משפחת שרוהן, לאונרד גרונשטיין, סירב לפרוש, לא נכח בישיבה והודח מתפקידו על ידי הדירקטוריון.

המגזין גורס כי ההתפטרות של ברונפמן נובעת מ"התנגשויות" שהיו לו עם הרגולטורים בניו יורק. מוקדם יותר השנה, שכר דירקטוריון הבנק את משרד עוה"ד סאליבן אנד קרומוול כדי שיערוך בדיקה לגבי הפעילות של ברונפמן. הדו"ח הוגש לדירקטוריון במארס השנה. הדו"ח אמנם לא פורסם, מציינים בקריינ'ס, אולם טוענים כי שני מקורות שצפו בו אומרים כי הוא כולל טענות לפיהן ברונפמן שיכנע קצין אשראי בבנק דיסקונט ניו יורק לתת הלווואה של מיליון דולר לאחת השותפויות של ברונפמן, מבלי לדווח לדירקטוריון. הדו"ח מגלה כי ההלוואה ניתנה בשנת 2005, לפני שברונפמן הפך לדירקטור בבנק ואף לפני שרכש את השליטה בבנק דיסקונט.

כמו כן, הדו"ח תוהה האם ישנה אפשרות שמתיו ברונפמן השתמש באחת מקומות הבנק, הנמצא בשדרה החמישית בניו יורק, לצורך אחת מפעיליותיו הפרטיות, מבלי לפצות את הבנק על השימוש. עוד נבדק האם ברונפמן התערב בעניינים פנימיים של הבנק, בנוגע לפיצויים שהבנק אמור היה לשלם לחברת הברוקרים הפנימית שלו, שפעלה בשיתוף פעולה על חברת ברוקרים בוול סטריט.

מאבקי הברונפמנים

לפי המגזין, הדו"ח אינו מטיל כל אשמה על ברונפמן ודובר של משפחת ברונפמן אמר למגזין כי הוא מאמין שהדו"ח מנקה אותו לחלוטין מהאשמות. דירקטור בבנק, מייקל גולדשטיין, שצפוי להפוך ליו"ר זמני של הבנק, אומר על ברונפמן כי "מדובר על אדם ישר באופן בלתי ניתן לערעור. נשאלת השאלה האם הוא עשה טעות והדירקטוריון יבדוק את הנושא".

הפרשייה , אומר המגזין, מתחוללת בתקופה לא טובה למשפחת ברונפמן. האב, אדגר ברונפמן, מנהל מלחמה עם רון לאודר לגבי ההנהגה של הקונגרס היהודי העולמי, אשר יוסד על ידי אביו של אדגר ברונפמן.

"קריינ'ס" מזכיר כי דיסקונט ניו יורק, טרם שליטתו של ברונפמן, היה מעורב בהלבנת הון שאותה ביצעו אזרחים זרים וכי רק באוקטובר האחרון נאלץ הבנק לשלם לרגולטור קנס של 12 מיליון דולר בעקבות הפרשייה. דיסקונט ניו יורק ממוקם כבנק המסחרי העשירי בגודלו במדינת ניו יורק, נכסיו מסתכמים ב-8.8 מיליארד דולר והיקף פקדונות הציבור בו עומדים על כ-6.9 מיליארד דולר.

דוברה של המשפחה אמר כי משפחות ברונפמן ושרוהן ממשיכות וימשיכו ליהנות מקשרים טובים ביניהן ויפעלו יחדיו למען הבנק ובעלי מניותיו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully