וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרויקט לבייב-בוימלגרין מתפצל

סוכנויות הידיעות

15.4.2007 / 15:44

לאחר סכסוכים שונים, כשהאחרון שבהם בגין הלוואה בסך 142 מ' דולר, פרויקט ההשקעות של השניים בקנדה ובארה"ב מתפרק

לאחר סכסוכים, כשהאחרון שבהם בגין הלוואה בסך 142 מיליון דולר, לבייב בוימלגרין, פרויקט ההשקעות המשותף של לב לבייב ושעיה בוימלגרין, מתפצל. כך דיווח העיתון "מיאמי הראלד".

שעיה בוימלגרין הודיע בסוף השבוע כי הוא ושותפו לב לבייב, החליטו לפצל את השותפות ביניהם, אשר החלה בשנת 2002. תנאי הפיצול בין שני המיליארדרים עדיין לא נקבעו. באופן רשמי, הסיבה לפירוק היא חילוקי דעות לגבי בניית בניינים חדשים בדרום פלורידה.

"דעותינו היו חלוקות לגבי הבנייה במיאמי. אני רציתי לפתח. אולי לבייב לא מאמין כל כך במיאמי בגלל שהוא גר רחוק מכאן", אמר בוימלגרין ל"מיאמי הראלד". לגבי היחסים האישיים בין השניים אמר בוימלגרין: "אנחנו חברים, אבל אולי קצת פחות חבריים מבעבר". העיתון לא השיג את תגובת לבייב.

ההלוואה שהסתבכה

המתיחות בין לב לבייב, בעל השליטה בחברת , לבין שעיה בוימלגרין הגיעה לשיא בחודש מארס השנה. חברת אפריקה ישראל תבעה מחברת BD שבשליטת בוימלגרין לפרוע לא יאוחר מ-4 באפריל 2007 הלוואה בסכום של 142 מיליון דולר. פירעון ההלוואה הובטח בערבות אישית של בוימלגרין.

אפריקה ישראל נתנה את ההלוואה לחברת BD כחלק משיתוף פעולה בין שתי החברות שהחל באפריל 2002 - לצורך השקעות משותפות בנדל"ן בארה"ב ובקנדה. ההסכם קבע כי שתי החברות יקימו חברת אחזקות נפרדת לצורך רכישה והשקעה בכל נכס בנפרד. חברה זו תהיה בשליטת אפריקה ישראל (65%), וב-BD תחזיק ביתרת המניות.

על פי ההסכם נקבע כי כל אחת מחברות האחזקה תוכל לקבל מאפריקה ישראל הלוואה של 35% מהשקעתם של השותפים בנכס, כך שחברת ההשקעות של בוימלגרין תקבל הלוואה מאפריקה ישראל במקום להשקיע את חלקה בפרויקט.

בעבר אמרו בוימלגרין ולבייב כי לא ינהלו פרויקטים משותפים בעתיד, אך בסוף השבוע האחרון הגיעו היחסים בין לבייב ובוימלגרין לסיומם, עם ההודעה על פירוק היחסים העסקיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully