וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בדואר מרככים את השביתה - לרגל יום השואה

חיים ביאור

16.4.2007 / 9:16

העובדים ימשיכו לשבש השירותים ללקוחות. טוענים כי מדיניות התעריפים תגרום לחיסול חברת הדואר ולפיטורי 6,500 עובדים

עובדי חברת דואר ישראל יפסיקו את השביתה אך ימשיכו בעיצומים שיכללו שיבושים בשירות ללקוחות. יו"ר הוועד הארצי של עובדי הדואר, ראובן כראזי, אמר אתמול: "החלטנו להתחשב ברגשות הציבור עקב יום השואה, ולהקל זמנית את השביתה". לדבריו, סיבה נוספת להחלטת העובדים להסתפק בעיצומים היא הבטחת מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, לדון בהקדם בהתנגדויות שהעלו העובדים למדיניות התעריפים החדשה שאימצה הממשלה.

אתמול נענה המוסד לביטוח לאומי לפניית לשכת ארגוני העצמאיים (לה"ב) והודיע כי עקב העיצומים בסניפי הדואר יידחה המועד האחרון להעברת התשלום החודשי לביטוח הלאומי ליום רביעי הקרוב, במקום אתמול. ביום חמישי שעבר הודיע גם משרד האוצר על דחיית המועד האחרון לתשלומי מקדמות מס הכנסה ומע"מ ליום רביעי. בכל מקרה, ניתן לשלם תשלומים אלה גם באמצעות הבנקים וסוכנויות הדואר הפרטיות.

במסגרת העיצומים שינקטו היום העובדים, יושבתו שירותי הדואר הנע ליישובי הפריפריה, דואר שליחים והדואר הנשלח מהנציגויות הדיפלומטיות. לדברי כראזי, עובדי הדואר החריפו אתמול את מאבקם ופתחו בשביתה בתגובה לביטול הפגישה שעמדה להתקיים במוצאי שבת בלשכת יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בין שר התקשורת אריאל אטיאס, מנכ"ל האוצר אריאב ומנכ"ל חברת דואר ישראל אבי הוכמן. הביטול נומק ב"טעמים טכניים", אך לטענת העובדים "מאחוריה מסתתר חוסר רצון מצד האוצר להגיע להכרעה".

לטענת עובדי הדואר, מדיניות התעריפים החדשה, שגובשה לפי המלצת הוועדה שמינתה הממשלה בראשות הכלכלן אלי שגיא, אינה מאפשרת לחברת דואר ישראל להוזיל תעריפים בתחומים מסוימים שבהם היא נמצאת בתחרות עם חברות פרטיות שנכנסו לשוק, כגון חלוקת דואר כמותי (דואר המיועד לחברות גדולות במשק או נשלח על ידן). לטענתם, לא ייתכן לחייב את דואר ישראל לגבות תעריפים יקרים יותר מאשר החברות הפרטיות, ובד בבד לאסור עליה להוזיל תעריפים בתחומי פעילות שונים. עוד הם טוענים כי מדיניות התעריפים, כפי שאומצה על ידי הממשלה, "תגרום לחיסול חברת דואר ישראל, על 4,500 עובדיה הקבועים ו-2,000 עובדיה הזמניים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully