וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים מעלה מחיר היעד לדלק רכב

נתן שבע

16.4.2007 / 13:47

מחיר היעד הועלה ל-40 שקל - 9.5% מעל מחירה של המניה בשוק. "שלוש השנים הטובות בתולדות החברה כבר החלו"

מניית רכב מקבוצת שבשליטת יצחק תשובה, רשמה אתמול עלייה של כ-8%, ככל הנראה, על רקע המלצת "תשואת יתר" מכלל פיננסים בטוחה. יובל בן זאב, מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים בטוחה, מעלה את מחיר היעד למניה ל-40 שקל - כ-9.5% מעל מחירה השוק הבוקר בפתיחת המסחר. ההמלצה של בן זאב נותרה על "תשואת יתר".

"שלוש השנים הטובות בתולדות החברה אותן הבטיח מנכ"ל דלק רכב גיל אגמון החלו", אומר בן זאב על מניית יבואנית כלי הרכב מאזדה ופורד. "יריית הפתיחה ניתנה כבר בדו"חות הרבעון הרביעי של 2006 שהיו טובות משמעותית מההערכות המוקדמות".

לא נלחצים מטויוטה

את האופטימיות מבסס בן זאב על מספר גורמים. דו"ח מסירות כלי הרכב החדש של איגוד יבואני הרכב מצביע על זינוק של 37% במכירות החברה ברבעון הראשון של 2007 בהשוואה לרבעון מקביל. בנוסף, מאזדה ממשיכה בהובלת מסירות הרכבים עם נתח שוק של כ-14.7% לעומת מתחרתה העיקרית טויוטה אשר חולשת על כ-13% מנתח שוק זה.

בן זאב לא נלחץ מהאיום המרחף על מאזדה מצד טויטה: "טיויטה ניצבת בפני אתגר משמעותי בשיווק הדגם החדש שיחליף את הקורולה. ההערכות הן כי הרכב יצליח באירופה, אם כי שיווקו בישראל יהווה אתגר לא פשוט בשל תיבת ההילוכים הרובוטית המיוחדת. כישלון או אפילו גמגום במכירות הדגם החדש עשויות להיות הזדמנות משמעותית ליבואנית האחרות כמו מאזדה ופורד", כותב בן זאב.

בנוסף, עשויה החברה ליהנות מהיחלשות הין מול השקל, התחזקות הדולר אל מול הין אשר מיטיבה עם היבואניות היפאניות ביחס לקוריאניות. בנוסף, תומכים במניה ציפייה להכרזת דיווידנד חצי שנתי בסך 150-100 מיליון שקל וכן ציפייה להשקת מוצרים חדשים וחיזוק קו מוצרים הקיים בהמשך השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully