וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ת"א: הראל איבדה עוד 2.7% על רקע המעילה

שרון שפורר

17.4.2007 / 17:42

המעו"ף דרך במקום אחרי עליה של 12% בחודש. מניית אפריקה עלתה היום ב-0.7% על רקע הנפקה קרובה ברוסיה

הבורסה לניירות ערך בתל אביב נסוגה היום בשיעור קל, אחרי עלייה של כ-12% בחודש החולף. זאת, למרות שבעורפה נושבת רוח חיובית מכיוון וול סטריט, שם נרשמו אמש עליות שערים של כ-1%, שדחפו את מדד השוק - ה-S&P 500 - לשיא של יותר משש שנים.

מאז 19 במארס, נהנתה הבורסה מרצף עליות מתמשך, שכלל הפוגות של יומיים בלבד עם ירידות שערים מינוריות. מאז תחילת אפריל, עלה המעו"ף בכ-6% לשיא של 1,054 נקודות, ואילו היום הוא נסוג בשיעור קל של 0.1% ל-1,052.99 נקודות. מדד תל אביב 100 ירד בשיעור של 0.2% ל-1,044.84 נקודות, ואילו התל טק 15 חתם כפי שפתח את המסחר - בעלייה - ובשיעור של 0.4%.

בעוד המדדים המובילים של השוק סבלו היום מירידות מתונות, הרי שבשורות האחוריות יותר נרשמה דווקא מגמה חיובית: היתר 30 הוסיף 0.3% והיתר 120 עלה ב-0.6%.

בשוק הסולידי, נרשמה היום מגמה מעורבת כשמחירי השחרים השקליים לטווח ארוך ירדו בשיעור של עד ל-0.2% ואילו הגלילים הצמודים לטווח ארוך נסחרו היום בעליות של עד ל-0.3%.

השיאים באחד העם מביאים שחקנים חדשים לבורסה, ומחזורי המסחר ערים מהרגיל. אתמול הסתכם המחזור בכ-2.5 מיליארד שקל, והיום הוא הגיע לגובה של כ-1.9 מיליארד שקל.

מי שניצחו על המגמה החיובית באחד העם בחודש האחרון, הם מדד הנדל"ן 15 שעלה ב-13% בעיקר הודות לאפריקה ישראל, שטיפסה בכ-33% בחודש והשלימה עלייה של כ-45% מתחילת השנה.

אפריקה עלתה היום ב-0.7% במחזור הגבוה בבורסה - כ-190 מיליון שקל - בעקבות העדכון שפירסמה על ההנפקה הקרובה של נכסיה ברוסיה. אפריקה תנסה להנפיק כ-100 מיליון מניות לפי שווי של 5.51-4.23 מיליארד דולר - גבוה מהתחזיות המוקדמות. הרווח הצפוי לה ינוע בין 2.3 ל-3.2 מיליארד שקל, והוא יירשם ברבעון השני של 2007. הרוד שואו ייפתח מחר, והמחיר הסופי ייקבע ב-3 במאי.

מדד הנדל"ן ירד בשיעור מתון של 0.1%, כשהמניה הכבדה השנייה במדד - גזית גלוב - התממשה ב-1.6%.

מניית הראל צנחה

מדד הבנקים טיפס בחודש האחרון בכ-8%, ואילו היום הוא נסוג ב-0.9%. הפועלים איבדה 1.4% במחזור של כ-114 מיליון שקל - השני אחרי אפריקה, ואילו לאומי נחתכה ב-1.4%.

אתמול חתמה וול סטריט בעליות, למרות תקרית חמורה בארה"ב, בה נהרגו 31 בני אדם כתוצאה מירי של אדם בודד שפתח באש באוניברסיטת וירג'יניה-טק.

לאווירה החיובית תרמו עסקות מיזוג חדשות במיליארדי דולרים, ודברים אופטימיים של היו"ר לשעבר של הבנק הפדרלי המרכזי, אלן גרינספאן, בנוגע לצמיחת הכלכלה העולמית. בנאום שנשא באמצעות לוויין בפני כנס בטוקיו, המעיט גרינספאן בערך חששותיו הקודמים לגבי מיתון אפשרי בארה"ב. גרינספאן אמר כי כלכלת העולם תספק רשת ביטחון מרופדת להאטה אפשרית בארה"ב.

היום פתחו הבורסות בניו יורק את המסחר במגמה מעורבת ומהוססת סביב רמות הפתיחה.

טבע איבדה אתמול כ-0.5% בוול סטריט, למרות המלצה חיובית של "תשואת יתר" מהבנק הבריטי HSBC, במסגרתה הועלה מחיר היעד ל-42.5 דולר - גבוה ב-14% מממחירה של המניה בשוק. היום היא נסחרה בתל אביב בירידות - אך חצתה בסיום את הקווים וחתמה בתוספת של 0.5% במחזור של כ-99 מיליון שקל - השלישי בהיקפו. ייתכן וברקע לעלייה במניה בסיום - עלייה קלה בה פתחה את המסחר בוול סטריט.

נייס סיימה את המסחר בתוספת של כ-0.9% - אחרי שמוקדם יותר נסחרה בעלייה של כ-2%.

מניית חברת הביטוח הראל צנחה ב-2.7% במחזור ער מהרגיל של כ-28 מיליון שקל בהמשך לירידה של כ-0.6% אתמול. זאת, אחרי שהיום נודע כי היקף המעילה בבית ההשקעות שמנהלת החברה מגיע ללמעלה מ-100 מיליון שקל. הראל הודיעה כי תזרים לבית ההשקעות 125 מיליון שקל.

התקופה היפה העוברת על הבורסה פסחה עד כה על מניית סאני שבשליטת אילן בן דב, שירדה מתחילת השנה כבר בכ-6%. ייתכן כי זו הסיבה לכך שהחברה הודיעה היום על רכישת מניות עצמית בהיקף של עד ל-20 מיליון שקל. סאני זינקה היום ב-8.7% במחזור מעט ער מהרגיל של כמיליון שקל.

עוד בלטו ביתר - מניית מנרב שעלתה ב-4.1% במחזור של 1.3 מיליון שקל, אחרי שזכתה ביחד עם דניה סיבוס במכרז להקמת איצטדיון כדורגל בפתח תקווה, שיזרים לשתיים הכנסות של כ-106 מיליון שקל. דניה סיבוס - חברה בת של אפריקה ישראל, הנמנית על מניות תל אביב 100 - חתמה ללא שינוי במחזור של כ-1.5 מיליון שקל.

עיון בעשירייה הפותחת של מחזורי המסחר עורר מעט פליאה היום: מניית אוסיף שהשליטה בה עתידה לעבור בקרוב לידי ארקדי גאידמק ירדה היום ב-0.9% במחזור החמישי בהיקפו בבורסה - כ-67 מיליון שקל; מפתיעה אפילו יותר היא לייפוייב שזינקה היום ב-25% והשלימה זינוק של כ-800% מאז תחילת השנה - אז הונפקה. המניה ריכזה היום מחזור של כ-62 מיליון שקל כשהיא מקדימה את מכתשים אגן, כי"ל, קבוצת דלק ובנק דיסקונט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully