וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"פחתו סיכויי טבע לרכוש את חטיבת מרק"

יורם גביזון

18.4.2007 / 7:15

כך לפי עיתון הודי, שמעריך כי הרכישה תמורת כ-6 מיליארד דולר תהיה יקרה מדי עבור טבע. לחברת טורנט סיכויים טובים יותר

קבוצת משקיעים הכוללת את Torrent ההודית וחברת Actavis מאיסלנד מובילה במרוץ לרכישת החטיבה הגנרית של Merck Kgaa הגרמנית - כך מעריך העיתון ההודי Times of India.

העיתון מעריך שרכישת החטיבה תמורת כ-6 מיליארד דולר תהיה יקרה מדי עבור טבע, משום שיש לה נוכחות חזקה ברבים מהשווקים שבהם מרק פעילה, ועל כן התועלת עבורה מרכישתה תהיה קטנה יחסית.

טורנט, שנסחרת בשווי של 400 מיליון דולר, חברה לקרנות ההשקעה הפרטיות האמריקאיות Fortress ו-Greater Pacific.

חשש למכירות המשאפים

בתוך כך עלתה עננה מעל לאחד ממנועי הצמיחה של טבע. חברת הביטוח הרפואי UnitedHealth העבירה את המשאף לחולי אסתמה Xopenex שמיוצר על ידי חברת Sepracor למעמד של המוצר המועדף למבוטחיה והפחיתה את ההשתתפות העצמית ב-90%. החברה ניהלה מגעים עם כל יצרני המשאפים, כך שסביר להניח שההסכם נחתם לאחר שספרקור הסכימה להפחתה של עשרות אחוזים ממחיר הנוכחי של המשאף, 45 דולר.

Xopenex הוא אחד מארבעה משאפים שאינם כוללים את החומר CFC הפוגע בשכבת האוזון שהשימוש בו נאסר החל ב-2009. על רקע זה חלה עלייה חדה במחירים ובמכירות של המשאפים נטולי CFC של טבע, ונתח השוק שלה הגיע, לדברי האנליסט ריקי גולדווסר מ-UBS, ל-68% ברבעון הראשון, לעומת 55% ברבעון הקודם.

לדבריו, הגידול בנתח השוק נבע ממתן הנחות וקופונים לחברות הביטוח ולצרכנים. עם זאת, לדברי טבע, גם לאחר ההנחות, מחיר המשאף מתוצרתה גבוה מ-20 דולר, כך שייתכן שהפחתת מחירים אגרסיווית על ידי חברות ביטוח רפואי אחרות תפגע בעתיד בצמיחת מכירות המשאפים של טבע שהסתכמו ב-500 מיליון דולר ב-2006.

טבע דיווחה אתמול על פרסום של תוצאות ניסוי קליני בשלב השני בכתב העת Neurology. הניסוי, ב-90 חולים, הראה כי מתן מינון כפול מהרגיל (40 מיליגרם ליום) של תרופת הקופקסון הפחית ב-38% את פעילות מחלת הטרשת הנפוצה כפי שהיא נמדדת ב-MRI של המוח והקטין ב-77% את מספר ההתקפים.

ביולי 2006 הוחל בניסוי קליני בשלב השלישי שיכלול 1,000 חולים שגיוסם צפוי להסתיים במאי. התיק יוגש לאישור רשות המזון והתרופות בארה"ב, FDA, ב-2008.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully