וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת האינטרנט Loudcloud הכתה את תחזית ההכנסות; הפסדיה גדלו ברבעון השני ל-76 מ' ד'

עפרה שלו

30.8.2001 / 8:49

החברה סיפקה תחזיות מעודדות לשנים הבאות; היו"ר מארק אנדרסן, מייסד נטסקייפ, אמר כי עסקי החברה כבר הגיעו לתחתית והוא צופה איזון בתזרים המזומנים ב-2003

Loudcloud (סימול LDCL), מיזם האינטרנט של מארק אנדרסן, מייסד נטסקייפ, דיווחה על עלייה בהפסד הנקי ברבעון הכספים השני, אך סיפקה תחזיות מעודדות לשנים הבאות. החברה, שהונפקה במארס 2001, רשמה הפסד נקי של 76 מיליון דולר, לעומת 60.3 מיליון דולר ברבעון הכספים הראשון.

לאוד קלאוד הכתה את תחזיות ההפסד למניה לפני פריטים חד פעמיים וצימצמה אותו ל-72 סנט לעומת 1.25 דולר למניה ברבעון הקודם. תחזית האנליסטים הממוצעת היתה להפסד של 88 סנט למניה. את הצמצום בהפסד למניה השיגה החברה באמצעות תוכנית קיצוץ בעלויות, שכללה קיצוץ עלויות מרכז הנתונים ב-50%, באמצעות השותפות עם ספקית התקשורת בפס רחב קווסט (סימול Q), וצמצום כוח העבודה.

הכנסות החברה עלו ל-14.1 מיליון דולר לעומת 11.7 מיליון דולר ברבעון הקודם. תחזיות האנליסטים עמדו על הכנסות של 13.7 מיליון דולר בלבד. אנדרסן, יו"ר לאוד קלאוד, אמר כי עסקי החברה הגיעו כבר לתחתית וכי התחזיות משתפרות. אנדרסן צופה כי תזרים המזומנים של החברה יגיע לאיזון בשנת 2003 הקלנדרית.

בין הגורמים התורמים לשיפור בעסקי החברה ציין אנדרסן עליה ביכולת החיזוי של סגירת עסקות, שיפור בהבנת הלקוחות את השירותים שמספקת החברה והקלה בלחץ התחרותי. מניות החברה זינקו ב-20.9% במסחר לאחר הסגירה. בשעות המסחר הרגילות נסגרו המניות במחיר של 2.2 דולר, מחיר הנמוך ב-63% ממחיר ההנפקה.

לאוד קלאוד נוסדה בספטמבר 1999 על ידי אנדרסן, והיא עוסקת באוטומציה של הקמת אתרי אינטרנט וניהולם. היתרון שמתיימרת החברה להעניק הוא מחזור הקמה מקוצר של עסקים באינטרנט של עד 4 שבועות במקום 6 חודשים כמקובל. הטכנולוגיה שמפתחת החברה מאפשרת הקמה מהירה וניהול של אתרי אינטרנט, ומונעת נפילתם בשעה שיש תעבורה כבדה, באמצעות מחשבי גיבוי. מקור הכנסותיה הוא התשלומים החודשיים שמשלמים לה לקוחותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully