וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ת"א: לייפווייב קורסת ב-40%

נתן שבע

18.4.2007 / 15:18

המשקיעים איבדו 400 מיליון שקל. מניית אוסיף מתממשת ב-5%. מניית הראל איבדה 5% בשלושה ימים על רקע פרשת המעילה

יום שני של ירידות קלות נרשם היום בתל אביב לאור מגמה שלילית בשוקי אירופה. מדד המעו"ף יורד ב-0.1% ל-1,043 נקודות, מדד תל אביב 100 מאבד 0.3% ל-1,049 נקודות. מחזור המסחר מסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

בארה"ב נרשמה אתמול מגמה מעורבת. בסך הכל, המשיכו המדדים הכבדים שם לשייט ברמות שיא. באסיה נרשמה הבוקר מגמת עליות. הדולר שומר היום על יציבות ברמה של 4.063 שקלים.

זה אמור היה להגיע ובסופו של דבר זה קורה היום - מניית לייפוייב, חברה הפועלת בתחום המכשור הרפואי ללא הכנסות, שזינקה בכ-900% בחמישה חודשים והגיעה אתמול לשווי של מיליארד שקל, מתממשת היום ב-40%, לאחר שירדה כבר ב-53%. המניה מרכזת מחזור ער של 50 מיליון שקל. המשקיעים במניה איבדו 400 מיליון שקל בתוך שלוש שעות. רשות ני"ע פנתה לחברה על מנת שתסביר את הסיבה לעלייה במניה והחברה השיבה כי היא דיווחה על כל מה שהיה לה לדווח.

אפריקה ישראל מתממשת ב-1.3%. אתמול שייטה החברה ברמת שיא, לאחר שהציגה שווי של 5.5-4.2 מיליארד דולר לפעילות החברה שלה ברוסיה, שתונפק בבורסה בלונדון בתחילת מאי.

טבע פתחה בפער שלילי של 0.2% ומאבדת שיעור דומה. העיתון ההודי Times of India מעריך כי טבע לא תרכוש את החטיבה הגנרית של Merck Kgaa הגרמנית. העיתון מציין שרכישת החטיבה תמורת כ-6 מיליארד דולר תהיה יקרה מדי עבור טבע, משום שיש לה נוכחות חזקה בשווקים רבים שבהם מרק פעילה, ועל כן התועלת עבורה מרכישתה תהיה קטנה יחסית.

הראל נסחרת על רקע המעילה

אוסיף שזינקה בכ-55% מאז רכש ארקדי גאידמק את השליטה בה לפני כשבועייים, משילה היום 5%.

מניית הראל מתקשה להתאושש מיומיים של ירידות בעקבות המעילה של גיא ויסמן, המשנה למנכ"ל בית ההשקעות, בהיקף של כ-120 מיליון שקל. היום מאבדת המניה בעוד 2% ובסך הכל איבדה המניה כ-5% בשלושת הימים האחרונים.

ביחידת המחקר של בנק הפועלים המליצו היום למשקיעים למכור את מניית תדיראן קשר ולא להמתין למועד האחרון של הצעת הרכש של אלביט מערכות. בבנק הפועלים חוששים מהיענות חלקית של הצעת הרכש, שתוביל לכך שאלביט תרכוש רק 9% מהחברה - אז מניית תדיראן תתמששש באופן משמעותי. המימוש יבוא משום שמחירה לא יכלול שום פרמיית שליטה, לאחר ביצוע הצעת הרכש החלקית. תדיראן קשר מאבדת 0.2%.

המסחר במנית פלסטרו הופסק עד לפרסום הודעה רשמית מצד החברה. המניה זינקה ב-17% לפני ההודעה, לאור פרסומים כי נטפים, החברה לייצור מערכות השקיה בטפטוף הגדולה בעולם, הגישה לקיבוץ גבת הצעה לרכישת השליטה בחברת פלסטרו (75%). על פי הערכות בשוק, נטפים מגישה הצעה לרכוש את המניות במחיר של 11 עד 13 שקל, המשקף שווי חברה של 242-205 מיליון שקל. מחיר זה גבוה ב-40% עד 66% ממחיר הפתיחה של המניה בבורסה הבוקר.

מניית הפועלים מרכזת את המחזור הגבוה ביותר, ועולה ב-1.6%; לאומי שומרת על יציבות.

פאנגאיה נדל"ן קופצת היום ב-27%, בשל משא ומתן שלה לרכישת קרקע במוסקווה בעלות של 100 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully