וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיטק עדיין לא צומחת: ההפסד ברבעון השני הוכפל ל-3.6 מיליון שקל

אילן מוסנאים

30.8.2001 / 12:12

הכנסות החברה, שפיתחה טכנולוגיה לבקרת צמיחה של גידולים חקלאיים, נחתכו ברבעון ב-22% ל-3.9 מ' ש'; מנכ"ל החברה: "מפנה חיובי בתוצאות ברבעון השלישי"

חברת פיטק , שהונפקה לפני כשנה, ממש לפני נעילת הדלתות בשוק הראשוני ונחשבה להבטחה עם טכנולוגיה ייחודית לתקשורת עם צמחים, ממשיכה להציג דו"חות מאכזבים. ברבעון השני של 2001 הכפילה את ההפסדים ל-3.6 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

פיטק טכנולוגיות, שבשליטת קיבוץ יד מרדכי, פיתחה טכנולוגיה לבקרת צמיחה של גידולים חקלאיים המאפשרת "לתקשר" עם הצמחים וכך לשלוט על תהליך גידולם.

עם זאת, נראה שהעולם החקלאי, אולי גם בשל התנאים הקשים ברבעונים האחרונים, לא כל כך בשל לפיתוח של החברה. המכירות שלה, שברבעון המקביל הסתכמו ב-5 מיליון שקל (וב-21 מיליון שקל ב-2000 כולה), הצטמקו ברבעון השני ב-22% ל-3.9 מיליון שקל.

בסיכום ששת החודשים שפתחו את 2001, מדווחת החברה על שחיקה של 20% בהכנסות ל-8.5 מיליון שקל ועל גידול חד של כ-160% בהפסד הנקי ל-6.7 מיליון שקל.

מנכ"ל החברה, ינאי מן, אמר ל-TheMarker.com כי אכן תוצאות המחצית הפותחת של 2001 היו חלשות, ועם זאת, החברה ביצעה במהלך התקופה רה ארגון בפעילותה, פיתחה מספר מוצרים חדשים, ולקראת הרבעון השלישי היא רואה שיפור ניכר בתוצאותיה.

מן אמר כי החברה רואה כעת התקדמות ניכרת במאמצי השיווק שלה בשוק האמריקאי וכן ברוסיה ואוקראינה. והוסיף שעד סוף השנה המכירות יהיו לפחות ברמה שנרשמה ב-2000.

פיטק גייסה במאי 2000 סכום של 25 מיליון שקל לפי שווי של כ-20 מיליון דולר.

המוצר של פיטק מבוסס על טכנולוגיית הפיטומוניטורינג המשמשת לבקרת צמיחה ומוצרי בקרה לשם קבלת מידע, שליטה וניהול מערכות השקיה, דישון ואקלים תוך ניצול ידע אגרונומי וטכנולוגי. הטכנולוגיה מאפשרת קבלת נתוני צמיחה ונתונים פיסיולוגים אחרים בצמחים באמצעות תוכנות וחיישנים וניתוחם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully