וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק סיגניצ'ר מקבוצת הפועלים גייס מאז הקמתו כ-3,000 לקוחות ופקדונות בהיקף של 500 מיליון דולר

אלי דניאל

30.8.2001 / 12:12

כך נודע ל-TheMarker.com; בעקבות מעבר עובדים מ-HSBC לסיגניצ'ר הושג הסכם "שביתת נשק" לא רשמי בין הנהלת HSBC להנהלת פועלים בנוגע לאי "גניבת" עובדים

בראשית חודש מאי 2001 החל בנק הפועלים להפעיל את בנק סיגניצ'ר (Signature Bank), הנמצא בבעלותו המלאה, במטרה לשרת לקוחות פרטיים אמידים. כזכור, בנק סיגניצ'ר חנך אז 6 סניפים בעיר ניו יורק, מהם חמישה במנהטן ואחד בברוקלין. כמעט ארבעה חודשים חלפו מאז ונראה כי בנק סיגניצ'ר עומד במרבית היעדים שהוצבו ע"י בנק הפועלים .

ל-TheMarker.com נודע כי במהלך חודשי פעילותו הספיק בנק סיגניצ'ר לגייס כ-3,000 לקוחות ופקדונות בהיקף של כ-500 מיליון דולר.

בתפקיד מנכ"ל בנק סיגניצ'ר מכהן ג'ו ד'פאולו, כאשר יו"ר סיגנצ'ר הינו סקוט שיי, המכהן גם כחבר בדירקטוריון בנק הפועלים. יצוין, כי ד'פאולו, כמו גם כ-90 מבין כ-200 עובדי בנק סיגניצ'ר, עבדו בעבר בבנק ריפבליק אשר השליטה בו נמכרה לפני כשנתיים ע"י אדמונד ספרא לבנק HSBC.

עזיבתם של אותם העובדים הוסיפה ליחסים המעורערים ממילא בין בנק הפועלים לבין בנק HSBC, לאחר שעם פתיחת נציגות HSBC בישראל עברו אליה מספר עובדים מבנק הפועלים, בהם גם אהוד ארנון אשר כיהן כממונה על סחר חוץ בבנק ואילן ויסקינד אשר כיהן כמנהל חדר העסקות של הבנק. גורמים בנקאיים מסרו כי בעקבות מעבר עובדים מ-HSBC לסיגניצ'ר, הושג הסכם "שביתת נשק" לא רשמי בין הנהלת HSBC להנהלת בנק הפועלים בנוגע לאי "גניבת" עובדים .

במקביל להקמת בנק סיגניצ'ר, הוקמה אז ע"י בנק הפועלים חברת Signature Securities Group, המספקת שירותי ברוקראז' לניירות ערך ומוצרים פיננסיים אחרים. הקמת בנק סיגניצ'ר וחברת הברוקרים נועדה לנצל את השינויים שחלו בתחום השירותים הפיננסיים בניו יורק, שינויים שיצרו הזדמנויות לכניסה של חברות חדשות הפונות ללקוחות בעלי עושר פיננסי והעוסקות בתחום הבנקאות הפרטית.

שלמה נחמה, יו"ר הדירקטוריון של בנק הפועלים, אשר נחשב למי שהוביל את מהלך ההתרחבות לחו"ל, אמר עם פתיחת בנק סיגניצ'ר כי "כאשר בנקים בינלאומיים אחרים מסתכלים על השוק בניו יורק, הם חושבים במונחים של רכישות, או שהם מתחילים בקטן - עם סניף אחד. אנחנו מאמינים שרק גישה חדשה לאספקת שירותים פיננסיים תיתן מענה הולם לצורכיהם של אנשים ועסקים מצליחים". בינתיים, הן בנק סיגניצ'ר והן חברת הברוקרים גורמים בעיקר הוצאות לבנק הפועלים, כפי שעולה מדו"חות הבנק לרבעון השני המראים כי בנק סיגניצ'ר וחברת הברוקרים רשמו במחצית הראשונה של שנת 2001 הפסד של כ-42 מיליון שקל בשל הוצאות הקמה והתארגנות. בסך הכל רשם בנק הפועלים במחצית הראשונה של השנה הוצאות בהיקף של כ-44 מיליון שקל בגין בנק סיגניצ'ר וחברת הברוקרים, מזה כ-15 מיליון שקל היו הוצאות עבור שיווק ופרסום, שירותים מקצועיים, הדרכה והשתלמויות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully