וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב ננעלה במגמה מעורבת

אסף רותם

19.4.2007 / 17:23

לייפוייב המשיכה בדרכה מטה ואיבדה שני שלישים משווייה ביומיים. מניית הראל התאוששה ב-4.2% על רקע המעילה בחברה

לאחר יומיים של עליות בפתיחת השבוע, ושיא חדש אליו נסק מדד המעו"ף, התחלפה המגמה ביום שלישי, אך נראה כי מדובר במימוש טבעי. למרות ירידות חדות באסיה היום, נעלו המדדים את יום המסחר במגמה מעורבת. בסיכום היום, נסוג מדד מעו"ף בכ-0.1%, ל-1,047 נקודות, אך רשם עלייה שבועית של 1.3%. בעוד מדד ת"א 100 הוסיף 0.1% ל-1,044 נקודות, ועלה בסיכום השבוע ב-1.9%, על רקע הירידות באסיה, ולמרות שיא שרשם אמש בוול סטריט מדד דאו ג'ונס. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.13 מיליארד שקל.

במזרח רשמו רוב הבורסות ירידות חדות של בין 2% ל-3%, בהובלת בורסת שנחאי, שיורדת מרמת שיא בשל ההשערות כי הממשל הסיני ידווח היום על צמיחה מהירה מספיק לצורך העלאת ריבית.

רוב המניות הדואליות פתחו בפערים קטנים, כאשר נייס טיפסה ב-0.3% על רקע פער חיובי בעוד אלווריון קפצה בכ-3.7%.

מניית הראל התאוששה ב-4.2% על אף שפורסם בגלי צה"ל כי החקירה בפרשת המעילה בהראל מתרחבת מגיא ויסמן לאנשים נוספים. החשיפה ב-TheMarker של המעילה של ויסמן, המשנה למנכ"ל בית ההשקעות, בהיקף של כ-120 מיליון שקל, הובילה לנפילה של כ-6% בשלושת הימים האחרונים.

לייפוויב המשיכה ליפול

מניית לייפוייב המשיכה בדרכה העצובה מטה וצנחה ב-40% נוספים. המניה השלימה התרסקות מוחלטת של 67% ביומיים. לייפוייב היא חברה הפועלת בתחום המכשור הרפואי ללא הכנסות, ומנייתה זינקה בכ-900% בחמישה חודשים והגיעה לשווי של מיליארד שקל. אולם, אתמול צנחה המניה ב-45%, וריכזה מחזור עצום של 50 מיליון שקל. המשקיעים במניה איבדו 450 מיליון שקל ביום מסחר אחד. רשות ני"ע פנתה לחברה על מנת שתסביר את הסיבה לעלייה במניה והחברה השיבה כי היא דיווחה על כל מה שהיה לה לדווח.

אפריקה ישראל של לב לבייב הוסיפה 2%. החברה אישרה היום רשמית את הדיווח של TheMarker מלפני שלושה חודשים, לפיו היא מנהלת מו"מ עם מנרב של אברהם קוזניצקי לרכישת אחזקותיה של מנרב (50%) בשני פרויקטים בהם משתפות השתיים פעולה. מדובר בפרויקט קריית הממשלה בדרום הקריה בתל אביב שממוקם מול מרכז עזריאלי ופרויקט מעונות הסטודנטים בירושלים. על פי ההערכות, המגעים לגבי בניין קרית הממשלה מתנהלים לפי שווי של 1.15 מיליארד שקל. בהנחה ששווי בניין המעונות מסתכם בעשרות מיליוני שקלים - כאשר תושלם העסקה עשויים לזרום למנרב כ-600 מיליון שקל. מנרב טיפסה ב-10.2%.

את המחזור הגדול ביותר ריכזה תעודת הסל קסם 75, שעלתה 0.1% במחזור של 206 מיליון שקל. התעודה נסחרת אחרי מדד ת"א 75, שעוקב אחרי 75 המניות ממד ת"א 100 שאינן נכללות במעו"ף.

בעלי השליטה החדשים במאקפל - רועי גיל ואיתן אלדר - מכרו את רוב אחזקותיה בחברת ההלבשה תפרון. מניית תפרון מרכזת את המחזור הגדול בבורסה מבין המניות, כ-135 מיליון שקל, ואיבדה כ-2%.

מאקפל החזיקה כ-13.4% ממניות תפרון, ששוויין עמד בתחילת המסחר היום על כ-118 מיליון שקל. המכירה בוצעה בעיקר לגופים מוסדיים. בעלת המניות הגדולה בתפרון היא פימי של ישי דוידי, באמצעות נורפט. מאקפל הוסיפה 1.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully