וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המו"מ בבנק ישראל התפוצץ - שוב

טל לוי

19.4.2007 / 13:04

העובדים: "פגיעה בעובדי דור ב' תפגע בעתיד הבנק. לפי שעה אין סכנה לשביתה שכן השופט לא אישר לעובדים לפתוח בעיצומים

פעם נוספת נכשל המו"מ לפתרון סכסוך העבודה בן 4 השנים בבנק ישראל. הבוקר, נפגשו נציגי האוצר, ועד העובדים והנהלת בנק ישראל בבית הדין לעבודה ועידכנו את השופט אייל אברהמי כי המו"מ הגיע למבוי סתום.

הסיבה העיקרית לפיצוץ המו"מ היא תנאי העבודה המיועדים לעובדי בנק ישראל החדשים ("דור ב'"). הממונה על השכר באוצר, אלי כהן, מעוניין להוריד את תנאי ההעסקה של העובדים. בתגובה, אמר רפי לנקרי, המייצג את נגיד בנק ישראל בשיחות כי הבנק מסרב לפגוע בתנאי ההעסקה של העובדים העתידיים שכן הדבר לא יאפשר לנגידי הבנק הבאים לגייס כח אדם איכותי ולשמור על רמתו של הבנק המרכזי. עו"ד נחום פיינברג שמייצג את ההנהלה אמר כי התנאים שהאוצר מבקש להתוות לעובדי דור ב' הם חציית קו אדום וכי הנגיד לא יסכים לכך. עוד מוסרים בבנק כי הממונה על השכר הכניס לדיון סעיפים שלא הופיעו כלל בטיוטא. לפי שעה אין סכנה מיידית לשביתה שכן השופט לא אישר לעובדי הבנק לפתוח בעיצומים.

השופט אייל אברהמי ביטל את הדיון שנקבע לשבוע הבא ושלח את הצדדים להמשיך במו"מ. מדובר בשיחות שייערכו ע"י הדרג הגבוה ביותר ובכלל זה מנכ"ל משרד האוצר, נגיד בנק ישראל ויו"ר ההסתדרות. הדיון הבא נקבע ל-7 במאי. בנוסף, יתקיים דיון נוסף בבג"ץ ביום חמישי בשבוע הבא שם ידונו בסמכויות שיש לממונה על השכר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully