וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CIBC: סיכוי להפתעה ברווחי טבע

אלי שיצר

19.4.2007 / 23:39

להפתעה החיובית עשויה לתרום העובדה שטבע נותרה כרגע החברה היחידה המשווקת את הביאקסין

שבועיים לפני פרסום תוצאותיה של חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם, טבע, לרבעון הראשון של 2007, מעריך בית ההשקעות CIBC כי "קיימת אפשרות להפתעה חיובית ברווח למניה של החברה".

להערכת האנליסטים אמיר ארגמן, אביבית מנה ואליוט ווילבור, להפתעה החיובית עשויה לתרום העובדה שטבע נותרה כרגע החברה היחידה המשווקת בארה"ב גירסה גנרית לתרופת ה-Biaxin. זאת לאחר שבית משפט בארה"ב מנע את המשך השיווק של גירסה גנרית אחרת לתרופה, מצד חברת סנדוז של נוברטיס השווייצית.

הביאקסין (Biaxin) היא תרופה אנטיביוטית לטיפול בדרכי הנשימה, בשחרור מושהה, עם שוק בהיקף מוערך של 250 מיליון דולר. לדברי האנליסטים ב-CIBC, לטבע היה עד היום נתח של 20% משוק הביאקסין, כאשר את הנתח העיקרי - 66% - החזיקה סנדוז. לטבע הסכם עם יצרנית התרופה המקורית, אבוט, אשר איפשר לה ככל הנראה להפיץ מחדש את התרופה בתחילת 2007. גריעת סנדוז עשויה לכן לשחק לטובתה של טבע. עם זאת, להערכת האנליסטים קיים סיכון בנוגע להמשך שיווק התרופה הגנרית של טבע, לאחר החלטת בית המשפט אשר הובילה להעלמתה של סנדוז משוק זה.

לדברי האנליסטים, מלבד תרופת ה- Biaxin יכולה להגיע הפתעה חיובית נוספת בהמשך השנה, גם מכיוון המוצר Aciphex, אשר בהתאם להחלטה עתידית של בית המשפט יכול לצאת לשוק כבר באמצע מאי. האנליסטים ציינו כי טבע אמורה להיות זכאית לפחות באופן חלקי לבלעדיות על מוצר זה, שהיקף השוק שלו מוערך בכ-1 מיליארד דולר. בשלב זה חברת Reddy טרם קיבלה אישור לשווק גם היא את המוצר ועל כן לטבע קיימת בלעדיות עליו, במידה שבית המשפט יאשר זאת.

האנליסטים מותירים למניית טבע דירוג של "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 44 דולר, המתבסס על מכפיל רווח של 17.5 לרווח הנקי החזוי ב-2008.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully