וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד מעלה את ההמלצות לשופרסל ורבוע כחול מ"החזק" ל"קנייה" על רקע הדו"חות

גולן פרידנפלד

30.8.2001 / 14:26

מחיר היעד לשופרסל נקבע על 19.7 שקל, גבוה ממחיר השוק ב-21%; מחיר היעד לרבוע כחול נקבע על 72.5 שקל הגבוה ממחיר השוק ב-14%

בנק אגוד מעלה היום את ההמלצות ל-2 הרשתות הקמעוניות, שופרסל ורבוע כחול , מ"החזק" ל"קנייה". מחיר היעד שנקבע למניית שופרסל עומד על 19.7 שקל, הגבוה ממחיר השוק ב-21% ומחיר היעד למניית רבוע כחול עומד על 72.5 שקל הגבוה ממחיר השוק ב-14%.

האנליסטים אמיר חייק ואורלי יעקובי מעריכים כי שופרסל תסיים את השנה עם מחזור מכירות של 6.48 מיליארד שקל והרווח יסתכם ב-174 מיליון שקל. רשת רבוע כחול צפויה לסיים את השנה עם מכירות של 5.6 מיליארד שקל ורווח נקי של 152 מיליון שקל.

האנליסטים מציינים כי שופרסל החלה במהלך דצמבר 2000 בהפעלת שירותי HOME SHOPPING לקבלת הזמנות בטלפון, בפקס או באינטרנט. מכירות סקטור זה הסתכמו ב-2% מהמחזור, מתוכן 15% היו באינטרנט. להערכת האנליסטים, יגיע חלק ההום שופינג עד שנת 2005 ל-4% עד 5% ממחזור המכירות של החברה. ברבוע כחול לעומת זאת, מתכוונים להשיק מיזם סחר אלקטרוני ברבעון האחרון של 2001 וצפי המכירות שלו צפוי לעמוד על 1% מסך המכירות של הרשת עד סוף השנה הראשונה להחדרתו.

עוד מעריכים האנליסטים כי חנויות רשת מגה, שבבעלות רבוע כחול, מהוות את נקודת החוזק העיקרית של הרשת. במהלך הרבעון השני נפתחה חנות נוספת ברחובות והוסבו 3 חנויות מרשת סופר סנטר לחנויות רשת מגה. שופרסל לעומת זאת פתחה 2 חנויות ברשת ברכת רחל שבירושלים והסבה שתי חנויות, אחת מרשת שופרסל לרשת היפרנטו ואחת מהיפרנטו לרשת קוסמוס.

בסך הכל רשמה רשת רבוע כחול גידול של 6% בשטחי המכירה שלה, לעומת הרבעון הראשון, שהסתכמו ב-248,600 מ"ר. ואילו רשת שופרסל רשמה גידול של 1% בפרמטר זה ושטחי המכירה שלה הסתכמו ב-340,700 מ"ר.

תוצאות שתי הרשתות הושפעו ברבעון השני מעיתוי חג הפסח, שהתפרס על שני רבעונים השנה, לעומת השנה הקודמת בה חל חג הפסח ברבעון השני בלבד. לכן, להערכת החברות, יש לנטרל מעט את ההשוואה לרבעון השני בתקופה המקבילה בה יוחסו כל ההכנסות מהקניות לחג לרבעון השני.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully