וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעל מיליארד ש' יקוצצו למימון מלחמת לבנון

מוטי בסוק

20.4.2007 / 8:09

כך אישרה ועדת הכספים. 392 מ' שקל מכספי הקיצוץ הרוחבי יועברו למשרד הביטחון, 100 מ' שקל יועברו לחיזוק יישובי הצפון

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול, ברוב של 9 ח"כים מהקואליציה, בהתנגדות 4 ח"כים מהאופוזיציה ועם נמנע אחד, קיצוץ רוחבי של יותר ממיליארד שקל בתקציב המדינה ל-2007, למימון המלחמה בלבנון, חיזוק יישובי הצפון והעברת מענק מיוחד לירושלים.

בישיבה הראשונה של ועדת הכספים בניהולו של סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), אישרה הוועדה את הקיצוץ הרוחבי ועוד 24 העברות תקציביות, בהתאם לבקשת האוצר. בחודשים האחרונים, כשיעקב ליצמן (יהדות התורה) עמד בראש ועדת הכספים, נכשלה הקואליציה פעמיים בהעברת הקיצוץ בתקציב. ליצמן הכשיל את הקיצוץ, בין השאר, במחאה על הפחתה של 15 מיליון שקל מתקציב הישיבות.

392 מיליון שקל מכספי הקיצוץ יעברו למשרד הביטחון, 99 מיליון שקל יוקדשו להוצאות ביטחוניות, 100 מיליון שקל יועברו לחיזוק הצפון, 48 מיליון שקל הם מענק ירושלים (בהתאם לבקשה מיוחדת של אולמרט), 42 מיליון שקל יועברו לפעולות במשרד ראש הממשלה, 25 מיליון שקל יופנו להכנת משלחת ישראל לאולימפיאדת בייג'ין, 24 מיליון שקל מיועדים למענקי עבודה מועדפת ו-14 מיליון שקל לנכי רדיפות הנאצים.

"כבילה בסד תקציבי"

במסגרת הקיצוץ אושרה העברה של 142 מיליון שקל לסיעת ישראל ביתנו במסגרת ההסכם הקואליציוני, והעמדת סכום של 75 מיליון שקל למימון פרויקטים של הציונות הדתית (שירות לאומי ומכינות קדם צבאיות).

בתחילת הישיבה קרא מיסז'ניקוב לחברי הוועדה לשתף פעולה תוך התייעצות פנימית קבועה.

בתגובה לקיצוץ אמר חיים אורון (מרצ) כי קיצוץ רוחבי הוא ביטוי נוסף למדיניות הממשלה הכובלת עצמה בסד תקציבי המביא אותה לקיצוץ נושאים חיוניים מאין כמוהם, כמו חינוך, וחוק עידוד השקעות הון. "הממשלה מצהירה על כוונותיה לצמצם את העוני אך מעדיפה להקציב 150 מיליון שקל לקניית השתתפות ישראל ביתנו בקואליציה".

שלי יחימוביץ (עבודה) אמרה כי "הקיצוץ בחינוך, בריאות ורווחה יום לאחר שראש הממשלה ושר האוצר הציגו תוכנית לקיצוץ בעוני, הוא שיא הציניות ומעיד כי הממשלה ממשיכה להלום בחלשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully