וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תלונה למשטרה כנגד שלמה רבלסקי בגין חשד להתחזות כעורך דין והצגת מצגי שווא

אמיר הלמר

30.8.2001 / 14:44

התלונה בגין ייעוץ שנתן לכאורה להגשת תביעה בעניין פיצויים לעובדי כפייה, לאחר פרסום בעיתון "תל אביב"; רשיונו של רבלסקי נשלל ב-1998 ל-10 שנים

בעקבות כתבה שפורסמה ב"עיתון תל אביב" בראשית חודש אוגוסט, הוגשה לאחרונה תלונה למפלג חקירות הונאה של מחוז תל אביב כנגד שלמה רבלסקי בחשד שהאחרון התחזה לעו"ד והצגת מצגי שווא.

רבלסקי הוא עו"ד לשעבר, שהורשע לפני מספר שנים בעבירות של גניבה בידי מורשה ושיבוש הליכי משפט. נגזרו עליו שנת מאסר בפועל וכן 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס. כמו כן, הושעה רבלסקי מלשכת עורכי הדין לתקופה של 10 שנים.

התלונה למשטרה הוגשה ע"י גדעון להב, עובד במשרדה של יפה גולן, שפועלת בין היתר בתחום תביעות פיצויים של עובדי כפיה כנגד שלטונות גרמניה.

התלונה הוגשה לאחר שהתברר במשרדה של גולן כי נעשו פניות ע"י גורמים שונים, ללקוחות של המשרד, לפעול לביטול ההסכם שנחתם בינם לבין המשרד בקשר לטיפול בתביעתם לקבלת כספים מגרמניה.

בעקבות זאת, התחזה להב לבנם של ניצולי שואה אשר חתומים במשרדה של גולן, ופנה לרבלסקי לשם קבלת יעוץ כיצד להשתחרר מההסכם שנחתם בין הוריו לבין גולן. הפגישה בין להב לבין רבלסקי נערכה במשרדו של עו"ד אריאל שריג, עו"ד המייצג את רבלסקי בענייניו האישיים.

במסגרת הפגישה, יעץ לכאורה רבלסקי ללהב להחתים את הוריו על ייפוי כוח לצורך נקיטת פעולות משפטיות כנגד גולן.

כאמור, בעקבות הפגישה ולאחר שהדבר פורסם במלואו ב"עיתון תל אביב", הגיש להב תלונה למשטרת ישראל בגין חשד להתחזות לעו"ד ומצגי שווא.

תגובת עורך דינו של רבלסקי, עו"ד אריאל שריג:

"רבלסקי לא עבר על שום חוק, לא במישור הפלילי ולא בשום מישור אחר. סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין קובע כי אדם שאינו עו"ד, ועשה פעולה שמנויה בחוק שלא כדרך של עיסוק או שלא בתמורה לא עבר שום עבירה, והמקרה המתואר, בו מעורב רבלסקי, הוא מקרה אחד ויחיד של מתן עצה שלא בתמורה ושלא בדרך של עיסוק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully