וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה התעלמה מפרישתו של הירשזון

נתן שבע

22.4.2007 / 17:30

מדד המעו"ף עלה בכ-1% לשיא. מניית לייפוייב השלימה צניחה של 77% ב-3 ימים. מניית אפריקה ישראל עלתה בכ-1.8%

הבורסה בתל אביב חזרה לדהור קדימה אל רמות שיא. עליות השערים בשוקי העולם בסוף השבוע, נתונים כלכלייים חיוביים על המשק וציפייה להורדת ריבית נוספת המשיכו לדחוף את הבורסה למרות ששר האוצר השעה עצמו מתפקידו היום בעקבות החקירות נגדו.

מדד המעו"ף עלה ב-1.2 לרמת שיא של 1,056 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 0.9% לשיא של 1,056 נקודות ומדד תל טק ב-0.6%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.6 מיליארד שקל - מעט נמוך מהממוצע בשל חופשת יום ראשון של המשקיעים הזרים.

בסך הכל מדד המעו"ף הצליח לטפס בכ-12.5% בחודש האחרון ומדד תל אביב 100 עלה בכ-11.5%. שבוע עבודה מקוצר צפוי לפעילים השבוע כאשר מחר - יום הזיכרון לחללי צה"ל, וביום שלישי - יום העצמאות - לא יתקיים מסחר בבורסה.

העליות בשוק גובו גם על ידי המשך הנתונים החיוביים המתפרסמים בנוגע למשק הישראלי. המדד המשולב לחודש מארס של בנק ישראל עלה ב-0.6% ומייצג את ההתרחבות הכלכלית של המשק.

שר האוצר, אברהם הירשזון, השעה עצמו למשך שלושה חודשים בעקבות פרשות המעילה לגביהן הוא נחקר. השוק כנראה כבר הבין קודם לכן כי לאור החשדות לכאורה, הירשזון לא ימשיך בתפקידו.

ממתינים להחלטת הריבית

המשקיעים ממתינים היום במתח לפרסום החלטת הריבית של נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, בשעה 18:30. תחזיות שונות נשמעו לגבי השאלה אם הנגיד יפחית את הריבית ב-0.25% או ב-0.5%, לאור היחלשותו של הדולר. נראה כי בכל מקרה, הפחתה בריבית לא בהכרח תחזק את הדולר, כאשר בעולם הוא לא משנה כיוון.

את העליות בבורסה תדלקו בעיקר מניות השורה השנייה ומניות הנדל"ן. אליהן הצטרפו גם מניות הבנקים שלא הניבו תשואה משמעותית השנה ובשנה שעברה. לאומי ריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 70 מיליון שקל ועלתה ב-1%. המשקיעים בחרו להתעלם מסקירה צוננת שפירסם בנק ההשקעות מריל לינץ', שהכניס את מניית לאומי לרשימת המניות הפחות מומלצות מבין הבנקים בשווקים המתעוררים. הפועלים, לה מותיר מריל לינץ' המלצת "קנייה", הוסיפה 1.7%.

אפריקה ישראל עלתה בכ-1.8% והשלימה עלייה של כ-50% מתחילת השנה לצד שתי עסקות עליהן דיווחה החברה הנכדה אפי אירופה. החברה הודיעה על רכישת פרויקט חדש בבולגריה בהיקף של 52 מיליון יורו ועל מכתב כוונות לרכישת קרקע בבודפשט שבהונגריה בהיקף של 105 מיליון יורו.

מדד הנדל"ן טיפס בכ-2.4% והשלים עלייה של כמעט 20% מתחילת השנה. מדד תל 75 המייצג את מניות השורה השניה טיפס ב-1.9% ונהנה גם הוא מעליות במניות הנדל"ן המרוכזות בחלקן גם בו.

לייפוייב קרסה בעוד 27% והשלימה נפילה של כ-77% בשלושה ימי מסחר. בסך הכל מחקה החברה למשקיעים כ-770 מיליון שקל מאז יום רביעי. הצלילה במניה באה לאחר זינוק של כ-900% בחמישה חודשים במניה, שהפכה להיות חביבת המגזר החרדי.

מבין המניות הקטנות, בלטה פאנגאיה נדל"ן בזינוק של 4.6% לאחר הודעתה על חתימה על הסכם לרכישת קרקע ברוסיה בהיקף של 100 מיליון דולר.

טבע לא השתתפה בחגיגת העליות ואיבדה 0.9%, בעקבות פער גבוה יותר בו פתחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully