וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביקושים של פי 3 בהנפקת אלקטרה

אלי שיצר

22.4.2007 / 13:06

החברה השלימה גיוס של 400 מ' שקל באג"ח וזכתה לביקושים של 1.2 מיליארד ש' .ההכנסות ב-2006 הסתכמו בכ-2.2 מיליארד ש'

חברת אלקטרה שבשליטת גרשון זלקינד באמצעות אלקו החזקות, השלימה בהצלחה הנפקה פרטית של איגרות חוב למשקיעים מוסדיים. בהנפקת אלקטרה בע"מ, שהושלמה בסוף השבוע, נרשמו ביקושים גבוהים בהיקף של מעל 1.2 מיליארד שקל - פי 3 מהסכום המקסימלי שהחברה ביקשה לגייס. אלקטרה גייסה בסך הכל 400 מיליון שקל באיגרות חוב "סטרייט", שדורגו על ידי חברת מידרוג בדירוג של Aa3 (דאבל איי 3). את ההנפקה הובילו החתמים: כלל פיננסים חיתום, לידר שוקי הון ואנליסט חיתום.

איגרות החוב שהונפקו הן צמודות למדד עם אפשרות לרישום למסחר. לאחר הרישום למסחר ישאו אגרות החוב ריבית בשיעור של 4.7% לשנה, ועד לרישום תשלם אלקטרה תוספת ריבית בשיעור של 0.3% למשקיעים (כלומר 5% ריבית). משך החיים הממוצע של איגרות החוב הוא כ-7.6 שנים, כאשר החברה תיפרע את קרן האג"ח ב-10 תשלומים שווים, בין השנים 2012 עד 2021, ותשלם ריבית פעמיים בשנה.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, אמר היום: "אנו מודים לשוק ההון על הבעת האמון בחברה. בכוונתנו להמשיך ולפתח את כל תחומי הפעילות שלנו, ובמיוחד לשים דגש על החדירה לשווקים הבינלאומיים בפעילויות הייזום והביצוע של פרויקטי נדל"ן. זאת, במקביל לחיזוק מעמדנו המוביל בשוק האלקטרו-מכניקה בישראל. אנו צופים כי אלקטרה תהיה שחקנית דומיננטית במספר פרויקטים גדולים לגביהם יתנהלו מכרזים במהלך שנת 2007".

קבוצה קבלנית מובילה

קבוצת אלקטרה בע"מ נחשבת לאחת הקבוצות הקבלניות המובילות בישראל. הקבוצה פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה ב- 5 תחומים: אלקטרו-מכניקה, מעליות, בנייה, ניהול ותחזוקה של נכסים ונדל"ן. בשנה האחרונה נכנסה אלקטרה גם לתחום הייזום למגורים בחו"ל, ובין היתר רכשה קרקעות להקמת אלפי יחידות דיור בבולגריה, רומניה, ליטא ופולין. כמו כן, הרחיבה אלקטרה לאחרונה את פעילותה בתחום האלקטרו-מכני בחו"ל, שבוצעה עד כה רק באמצעות חברת דאוויס הבלגית, וזאת, כשרכשה חברה אפריקאית תמורת כ-12 מיליון דולר.

אלקטרה סיימה את שנת 2006 עם צבר הזמנות של למעלה מ-2 מיליארד שקל. הכנסות החברה בשנת 2006 הסתכמו בכ-2.2 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.7 מיליארד שקל. הרווח הנקי של החברה הסתכם בשנת 2006 בכ-350 מיליון שקל, לעומת כ-161 מיליון שקל בשנת 2005.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully