וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'ארלס שוואב יפטר 2,400 איש על רקע הירידה בהיקפי במסחר בשוקי ההון

יהודה שויצר

30.8.2001 / 16:46

הברוקר המקוון העריך כי מצבת כוח האדם תצטמצם ב-25% נוספים עד סוף השנה; ירשום הפרשה של 225 מיליון דולר

צ'ארלס שוואב (סימול SCH), הברוקר המקוון המוביל בארה"ב, הודיע על פיטורי 2,400 עובדים. הברוקר ציין כי הפיטורים, בהיקף של 11% מכוח העבודה, נובעים מהירידה החדה בהיקפי המסחר. זהו גל הפיטורים השני של החברה מתחילת השנה. ברבעון הקודם הודיעה החברה על קיצוץ דומה של 11% בכוח העבודה. החברה, המעסיקה כעת 22,300 איש\ העריכה כי מצבת כוח האדם תצטמצם ב-25% נוספים עד סוף השנה.

החברה ציינה כי תרשום הפרשה של 225 מיליון דולר על מנת לממן את הוצאות הפיצויים לעובדים. לפני מספר ימים דיווח הברוקר על ירידה של 43% במספר היומי הממוצע של פעולות המסחר נושאות העמלה ביולי, והזהיר שהתנאים הקשים בשוק עשויים לאלץ אותו לקצץ שוב בכוח העבודה. שוואב ציין אז כי החולשה בעסקים החריפה בתשעת הימים הראשונים של אוגוסט.

הברוקר המקוון, שברשותו כ-7.7 מיליון מנויים, דיווח כי המספר היומי הממוצע של פעולות המסחר נושאות העמלה ירד ביולי 2001 ל-124 אלף - ירידה של 43% לעומת יולי 2000.

ברבעון השני דיווח שוואב על ירידה של 51% ברווח, בשל בריחת המשקיעים משוקי המניות. הברוקר המקוון רשם הוצאה חד פעמית בסך 117 מיליון דולר עקב עלויות ארגון מחדש, מתוכן, 54 מיליון דולר נבעו מקיצוצים בכוח האדם. "הקיצוצים משקפים את האווירה העסקית ואת המשך החולשה בשוק. בסביבה זו אין ברירה אלא להתייעל באמצעות קיצוצים", אמר אז דובר שוואב, גרג גייבל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully