וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכשרת הישוב של משפחת נמרודי הפסידה 18.6 מיליון שקל ברבעון השני

שלומי גולובינסקי

30.8.2001 / 16:18

מתחילת השנה הפסדי הקבוצה היו 35.6 מיליון שקל, בשל עלייה חדה בהוצאות המימון של החברות הבנות והרעה בתוצאותיהן הכספיות

חברת הכשרת הישוב , שבשליטת משפחת נמרודי, סיימה את הרבעון השני של השנה עם הפסד נקי של 18.6 מיליון שקל, בדרך להפסד חצי שנתי של 35.7 מיליון שקל. זאת, בהשוואה לרווח נקי של 27 מיליון שקל שנרשם בתקופה המקבילה אשתקד.

המעבר מרווח להפסד מוסבר בהכשרת הישוב במספר גורמים. בהם, הוצאות מימון כבדות של 39.8 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה (מהם 16 מיליון שקל ברבעון השני) לעומת 9.5 מיליון שקל בלבד בתקופה המקבילה. העלייה בהוצאות המימון באה בעיקר בשל עלייה של 11.8 מיליון שקל בהוצאות המימון של קבוצת הביטוח, ובעלייה של 9 מיליון שקל בעלויות המימון של ההלואות שניטלו להקמת קניון שבעת הכוכבים בהרצליה.

גורם נוסף שהשפיע לרעה על תוצאותיה הכספיות של הכשרת הישוב היה ירידה של 35 מיליון שקל בהכנסות מעסקי תקשורת, המרוכזים בחברת מעריב במחצית הראשונה של השנה.

חלקה של הכשרת הישוב בתוצאות הכספיות של החברות הכלולות נטו הסתכם במחצית הראשונה בהפסד של 21.2 מיליון שקל, למעלה מכפליים מההפסד שהניבו החברות הכלולות בתקופה המקבילה. את עיקר הנזק כאן, גרמה החברה המוחזקת מתב .

עסקי הנדל"ן של הכשרת הישוב, ובהם נדל"ן מניב ונדל"ן לבנייה, יצרו במחצית הראשונה של השנה רווח תפעולי שך 30.9 מיליון שקל, ירידה קלה לעומת הרווח התפעולי שיצרו בתקופה המקבילה. מאז ראשית השנה, הכשרת הישוב אינה עוסקת בפרויקט בנייה מהותי, והיא עוסקת במספר פרויקטים לבניה למגורים. חלק הארי מהכנסותיה של הכשרת הישוב נובע מהשכרת נכסים - 26 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת הכנסות מנדל"ן מניב בהיקף של 12 מיליון שקל ברבעון המקביל.

עסקי המלונאות של הקבוצה, המרוכזים בחברת מלונות הכשרת הישוב יצרו הפסד תפעולי של 7.7 מיליןן שקל במחצית הראשונה של השנה. עסקי המלונות ממשיכים להיפגע מהמצב הפוליטי-מדיני. שני מלונות של הקבוצה - מלון גלי כנרת ומלון המעיין בנצרת - נסגרו. בהכשרת הישוב מעריכים כי עסקי המלונאות ימשיכו להסב הפסדים כל עוד לא ישתפרו באופן מהותי התנאים הפוליטיים-כלכלים בישראל.

במהלך הרבעון השני של השנה הנפיקה הכשרת הישוב 163 מיליון שקל ערך נקוב של אג"ח, לתקופה ממוצעת של 10 שנים. עם זאת, התמורה נטו לחברה עמדה עחל 7.8 מיליון שקל בלבד, משום שהאג"ח הונפקו במחיר נמוך ממחירן הנקוב, מה שאיפשר לבעלי המניות שרכשו את האג"ח למכור אותן בשוק במחיר גבוה יותר, וליהנות למעשה מדיווידנד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully