וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולמרט חתם על הרפורמה בליסינג

ליאור גוטמן

26.4.2007 / 8:36

שלב נוסף לפני הדיון בוועדת הכספים. פקידי האוצר: שווי השימוש אינו משקף את ערכו הריאלי - נמוך משמעותית מהשווי הכלכלי שלו

הרפורמה בליסינג מעלה הילוך: ראש הממשלה אהוד אולמרט, בשבתו כשר אוצר, חתם אתמול על הצעת הרפורמה במיסוי רכב צמוד - כך נודע ל-TheMarker. חתימת ראש הממשלה היא משוכה הכרחית טרם הדיון בוועדת הכספים, ובהעברת נושא זה ממשרד האוצר לדיוני הוועדה התקדמה הרפורמה שלב נוסף וחשוב לפני הפעלתה.

הדיון בוועדת הכספים יחל ביום ראשון הקרוב, ועל פי מקורות באוצר, יידרשו שניים או שלושה דיונים עד לאישור הרפורמה. האוצר מעביר את הרפורמה בשווי השימוש כחלק ממהלך כולל העוסק במיסוי. הסעיף העיקרי עוסק במס הכנסה שלילי לבעלי הכנסה נמוכה, שכירים ועצמאים.

משרד האוצר מנסה זה זמן רב לייקר את שווי השימוש לצורך זקיפת מס בעבור רכב צמוד. על פי פקידי משרד האוצר, שווי השימוש ברכב נועד לשקף את טובת ההנאה הגלומה בשימוש הפרטי במכונית שהועמדה לעובד על ידי המעסיק. כיום, כך טוענים פקידי האוצר, שווי השימוש אינו משקף את ערכו הריאלי, והוא נמוך משמעותית מהשווי הכלכלי שלו.

כ-80% משוק הליסינג מתרכז בקבוצת שווי השימוש השנייה (שבולטות בה טויוטה קורולה, מאזדה 3 ומיצובישי לאנסר), שבגינה משלם כיום העובד 1,330 שקל. על פי הצעת האוצר, זקיפת שווי השימוש הנוכחית תעלה במהלך שיתפרש על פני שלוש שנים, כאשר בכל שנה ייתוספו לשווי הנזקף 480 שקל. עם תום הרפורמה תעלה זקיפת שווי השימוש של מכוניות מקבוצה שתיים ל-2,770 שקל. שאר קבוצות הרכב יועלו אף הן במדרגות קבועות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully