וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המגמה החיובית בבורסת תל אביב נמשכת

26.4.2007 / 17:46

המדדים מטפסים לשיאים חדשים

יום המסחר התנהל ברובו במגמה חיובית ונחתם בעליות שערים במרבית המדדים המובילים. השקל החזק והריבית הנמוכה ממשיכים לקרוץ למשקיעים ולתרום לסנטימנט החיובי שמלווה את אחד העם בימים האחרונים. פרסומים בעיתונים זרים בנוגע למועמדותו של נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, לתפקיד נשיא הבנק העולמי, במידה והנשיא הנוכחי יתפטר, לא הצליחו להעיב על המסחר והשבוע המקוצר נחתם בירוק. בסיכום יומי: מדד ת"א 25 הוסיף 1.2%, מדד ת"א 100 עלה ב- 1.0%, מדד נדל"ן 15 טיפס בשיעור של 1.6%, מדד יתר 30 שמר על יציבות ומדד תל טק 15 טיפס ב- 0.5%. מחזור המסחר היה ער מהרגיל, על רקע פקיעת אופציות המעוף, והסתכם ב- 4.9 מיליארד שקלים.
פועלים הוסיפה ב- 2.0% במחזור נכבד של 508.7 מיליון שקל, על רקע התוכניות להנפקת חברת כרטיסי האשראי, ישראכרט. לאומי איבדה 1.7% במחזור של 331.6 מיליון שקל, לאחר הודעת הבנק על הפסקת המגעים לרכישת TCB. דיסקונט רשמה ירידה של 0.5% במחזור של 134.1 מיליון שקל, ומזרחי ירדה ב- 0.5% במחזור של 76.9 מיליון שקל. בסיכום יומי, רשם מדד ת"א בנקים עלייה של 0.2%.

בזק נסחרה על רקע דו"ח הבודק החיצוני לבדיקת התנהלות החברה, שצפוי, להוסיף פרטים מהותיים בנוגע לפרשיות שאפפו אותה לאחרונה, ובפרט בנוגע לפרשת מחיקת הציוד בפלאפון. מניית החברה רשמה היום ירידה של 0.8% במחזור של 152.5 מיליון שקל.

דסק"ש איבדה 0.9% במחזור של 119.9 מיליון דולר, בעקבות אזהרת רווח שפרסמה לרבעון השני. החברה דיווחה, כי ירידה מהותית בשער הדולר בסוף הרבעון השני, לעומת שערו בתחילת הרבעון, עשויה להשפיע באופן מהותי, לרעה, על תוצאותיה העסקיות של דסק"ש באותו רבעון.

אלוני חץ חתמה על הסכם עקרונות עם מדיפאוור השוודית, העוסקת בתחום הנדל"ן למגורים. החברה תשקיע כ- 30 מיליון דולר, כאשר הסכום הראשוני מסתכם בכ- 15 מיליון דולר, ויתפרס על פני תקופה בת שנתיים. כתגובה, רשמה מניית החברה עלייה של 2.8% במחזור של 7.9 מיליון שקל.

כי"ל הוסיפה 1.4% במחזור של 287.3 מיליון שקל, על רקע דוחות חזקים שפרסמה מתחרתה הקנדית, פוטאש. הדוחות מספקים חזית אופטימית לענף האשלג, וכוחות השוק, שהובילו אותה לרווחים המרשימים, עשויים להצביע על הצפוי גם בדוחותיה של כי"ל.

מנרב מכחישה את פרסומי העיתונות, בנוגע להעמדתה למכירה למשקיע ישראלי המתגורר בארה"ב ובוחן את האפשרות לרכישת השליטה בה. בעקבות הדיווח, צנחה מניית החברה ב- 9.3%. אילקס מדיקל קפצה ב- 6.4%, על רקע דיווח על תוכניות להנפקת חברה בת בבורסה בלונדון. וכן, בהשפעת חתימה על הסכם עם חברת קיירון, בנוגע לתוספת להסכם ההפצה שחתמו בסוף 2006.

לייפוייב שבה לרשום עליות, והיום – נסקה ב- 37.7%. זאת, כתגובה לדו"ח שפרסמה, בהמשך לפניית רשות ניירות הערך, בנוגע לעברו של דירקטור לשעבר בחברה. לפי הדו"ח, ללייפוייב לא היה כל מידע על הרשעתו של הדירקטור בעברות שהוזכרו בעיתונות, בדבר שימוש בדרכון מזויף, התחזות, והיותו מבוקש על ידי ה- FBI.

הדולר נחלש היום בשיעור של 0.4% ושערו היציג נקבע על רמה של 4.014 שקלים. זאת, במקביל להיחלשותו ברחבי העולם, על רקע נתונים מאכזבים על שוק הדיור בארה"ב. האירו רשם גם הוא ירידה של 0.6%, ושערו היציג נקבע על רמה של 5.466 שקלים.

האפיק הסולידי נסחר היום במגמה מעורבת. השחרים רשמו עליות של עד 0.3%, על רקע התחזקותו של השקל והריבית הנמוכה במשק. הצמודים, רשמו בעיקר ירידות ועליות של עד 0.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully