וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכת אזהרות רווח ביפאן: סאניו קיצצה את תחזיותיה במחצית

יהודה שויצר

31.8.2001 / 12:21

שלוש חברות טכנולוגיה מובילות ביפאן הנמיכו את תחזיותיהן היום; גל פיטורים נרחב מכה במדינה

סוף שבוע שחור לחברות הטכנולוגיה היפאניות. ענקית האלקטרוניקה סאניו הצטרפה היום לשורה הארוכה של החברות המדווחות על קשיים וקיצצה בחצי את תחזיות הרווח שלה למחצית השנה הנוכחית. החברה צופה כעת כי רווחיה במחצית השנה שתסתיים בספטמבר 2001 יהיו 71 מיליון דולר. בשורת הרווח התפעולי תרשום החברה רווח של 296 מיליון דולר.

"אנו צופים כי מכירות הטלפונים הסלולריים והמצלמות הדיגיטליות יהיו כרגיל, אך מנגד מכירות מוצרי האלקטרוניקה, השבבים והסוללות ייפלו בשיעור חד", מסרה החברה בהודעתה.

סאניו הצטרפה לחברות טכנולוגיה מובילות נוספות שקיצצו היום את תחזיותיהן. היום הודיעה חברת קסיו כי רווחיה ייפלו ב-79% מהתחזיות המוקדמות. החברה ציינה כי ירידה חדה בדרישה למוצרי אלקטרוניקה הובילה אותה לפרסום האזהרה הקשה.

מוקדם יותר היום הודיעה המתחרה היטאצ'י כי היא תרשום הפסד של 1.18 מיליארד דולר בשנת הכספים שתסתיים במארס 2002, זאת לעומת תחזיות לרווח של 800 מיליון דולר. היטאצ'י הוסיפה כי לנוכח החולשה בשוק היא תפטר 14,700 עובדים.

קסיו ציינה בהודעתה כי רווחיה בשנת הכספים שתסתיים במארס 2002 יסתכמו ב-13 מיליון דולר, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 63 מיליון דולר. הכנסות החברה ייפלו ב-4.4% ויסתכמו בכ-4 מיליארד דולר.

ההאטה הכלכלית מכה קשות ביצרניות מוצרי האלקטרוניקה והצריכה ביפאן. קסיו ציינה כי בחודשים האחרונים פחות ופחות יפאנים רוכשים מוצרים, וכי חלה ירידה בדרישה גם בשווקי העולם.

הקשיים באים לידי ביטוי גם בפיטורים המוניים. אתמול הודיעה קיוסרה על פיטורי 10,000 עובדים - כ-20% מכוח העבודה בחברה. יצרנית מוצרי האלקטרוניקה וציוד השבבים ציינה כי הפיטורים ייערכו בהדרגה ויושלמו עד מארס 2002. במקביל, הודיעה חברת OKI היפאנית על פיטורי 10% מכוח העבודה שלה - כ-2,200 איש - על רקע ההאטה בפעילות הכלכלית. גם חברות הטכנולוגיה NEC וטושיבה הודיעו על פיטורים וקיצוצים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully