וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באוסקר גרוס וב-CIBC ממליצים למשקיעים להמתין להתפתחויות: מותירים המלצות "החזק" לקומברס

גיא ימין

30.8.2001 / 22:12

אוסקר גרוס: קומברס ממוצבת היטב לרכישת נתח שוק משמעותי בשירותי הערך המוסף, אך התחרות מתגברת; CIBC: צריך לחכות לעלייה בביקושים

בתי ההשקעות המכסים את מניית קומברס מחפשים את הקטליזטור - איזשהו מסר מצד החברה או נתון מספרי משמעותי, שיעידו כי אזהרת הרווח הראשונה בתולדותיה היתה רק מעידה חד פעמית, וכי החברה מצויה במסלול הנכון. מהו אותו קטליזטור זו כבר שאלה יותר מסובכת. חלק מהאנליסטים אומרים כי יסתפקו בהצהרה מפורשת של הנהלת החברה בדבר חוזי ענק, וחלקם מדברים על העלאת תחזיות מיוחלת, שבינתיים מבוששת להגיע.

הקטליזטור של בית ההשקעות אוסקר גרוס הוא הודעות של החברה בדבר רצף חוזים בשוק הסיני, מה שיעיד על הצלחת חדירתה לשטח לא ממופה יחסית זה. ברבעון השני הניבו המכירות למזרח אסיה קרוב ל-25% מכלל הכנסות החברה, וההערכה היא כי שיעור זה עשוי לגדול ברבעונים הקרובים. עד אז מותיר האנליסט רמי רוזן המלצת "החזק" למניה על כנה, אלא אם החברה תדווח על חוזים גדולים למוצרי המסרים המאוחדים שלה.

"אנו מאמינים כי אותם ספקות לגבי העתיד שהובילו את הנהלת קומברס לפרסם אזהרת רווח לקראת הרבעון השני עדיין קיימים", אומר רוזן. להערכתו, קומברס נותרת נותנת הטון בשוק התאים הקוליים המסורתי שלה, אך בה בעת קצב הצמיחה ושולי הרווח שלה יורדים.

המפתח לצמיחה מצוי, להערכת אוסקר גרוס, ברכישת נתח שוק משמעותי במגזר שירותי הערך המוסף, שתרמו כ-21% מכלל הכנסות החברה ברבעון השני. רוזן מעריך כי קומברס ממוצבת היטב על מנת להפוך למובילה בתחום, אך התחרות בו היא חזקה הרבה יותר מאשר במוצרי התאים הקוליים, כך שעתידה של קומברס בו עדיין אינו ודאי.

ב-CIBC משאירים פתח לתקווה

גם ב-CIBC לא משנים את המלצת ה"החזק" למניית קומברס, והסיבה, איך לא, היא הקטליזטור. "אנחנו לא רואים קטליזטור נראה לעין, וממתינים לסימנים לעלייה בביקוש מצד לקוחות החברה לפני שנעלה את ההמלצה", אומר צוות האנליסטים בראשותו של המפטון אדמס.

בבית ההשקעות מציינים כי בשיחת הוועידה שקיימה הנהלת החברה עם האנליסטים לאחר פרסום תוצאות הרבעון השני היא אמרה כי ההאטה הכלכלית היא החמורה ביותר שידעה החברה מעודה. מאחר שאין לצפות לשיפור התנאים הכלכליים בקרוב, אין סיבה להניח כי קומברס תעלה את התחזיות. זו גם הסיבה לכך שהאנליסטים מותירים לעת עתה את התחזיות לשנת 2001על כנן - הכנסות של 1.38 מיליארד דולר ורווח של 1.14 דולרים למניה.

עם זאת, ב-CIBC משאירים פתח לתקווה לגבי הרבעון הנוכחי והמשך השנה. האנליסטים מעריכים כי אזהרת הרווח שפירסמה החברה בחודש יולי להמשך השנה לא מביאה בחשבון רכישות גדולות מצד לקוחות קיימים, או לקוחות חדשים המעוניינים בשדרוג השירות שלהם. במידה ששדרוג כזה אכן יתרחש, התחזית הנוכחית של החברה עשויה להתגלות כשמרנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully