וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרינספאן: קובעי המדיניות זקוקים למדדים טובים יותר להשפעה של רווחי הון על דפוסי הצריכה הפרטית

עפרה שלו

31.8.2001 / 19:24

נגיד הבנק הפדרלי אמר כי הבנה טובה יותר של השפעת רווחי ההון על התנהגות הצרכנים תסייע לבנק הפדרלי לקבוע את המדיניות המתאימה להתמודדות עם ההאטה הכלכלית

נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, אמר היום בפתיחת כנס בוויומינג כי קובעי המדיניות זקוקים למדדים טובים יותר להשפעה של רווחי הון על דפוסי הצריכה הפרטית. "אנו זקוקים למידע נוסף לגבי טבעם של רווחי ההון ומקורותיהם, ולגבי האינטרקציה שלהם עם שוקי האשראי ועם התנהגות הצרכנים", אמר.

הבנה טובה יותר של השפעת רווחי ההון על התנהגות הצרכנים תסייע לבנק הפדרלי לקבוע את המדיניות המתאימה להתמודדות עם ההאטה הכלכלית בארה"ב. בדבריו התייחס גרינספאן לרווחי הון הקשורים בעלייה בשווי הבתים ולשינוי בשווי תיקי המניות של הצרכנים.

בעבר עוררה האופטימיות היתרה של הצרכנים לגבי שווי המניות שלהם חשש בקרב קובעי המדיניות, אך עם הדעיכה בשוק המניות קטן החשש כי אופטימיות הצרכנים מוגזמת. מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שפורסם היום ירד באוגוסט ל-91.5 לעומת 92.4 ביולי, בהשפעת העלייה בקצב הפיטורים והחולשה בשוק המניות. כלכלנים צפו כי המדד יעלה ל-93.2.

בשבוע שעבר הוריד הבנק הפדרלי את הריבית בארה"ב ברבע אחוז, כצפוי. הקיצוץ הנוכחי, השביעי במספר מתחילת השנה, בא על רקע סימנים להתמשכות ההאטה הכלכלית בכלכלה הגדולה בעולם. הריבית במשק האמריקאי עומדת כעת ברמה של 3.5% - הרמה הנמוכה מזה שבע שנים. בתחילת השנה עמדה הריבית ברמה של 6.5%.

בהודעה לעיתונות ציין גרינספאן כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להפגין סימני חולשה. עוד ציין הנגיד כי ההאטה הפכה להיות האיום הגדול ביותר על כלכלת ארה"ב, ולא האינפלציה. הנגיד רמז כי לא יהסס להשתמש בנשק הריבית שוב, אם ההאטה תימשך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully