וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליברמן מתנגד לרפורמה בליסינג

טל לוי

1.5.2007 / 12:50

לדברי השר אביגדור ליברמן, "הרפורמה חמורה ואסור שתעבור בוועדת הכספים ותפגע בשליש היצרני של ישראל"

הרפורמה בתחום שווי השימוש ברכב ממשיכה להיתקל בקשיים. השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, הודיע לפורום ה-CFO, המוביל את המאבק ברפורמה, כי הוא מתנגד נחרצות לרפורמה ולכוונת האוצר להגדיל את המיסוי על הנהנים מרכב צמוד. בכך מצטרף ליברמן גם לשר התחבורה שאול מופז וליו"ר וועדת הכספים, סטס מסז'ניקוב, חבר סיעתו של ליברמן וממובילי ההתנגדות הפרלמנטרית לרפורמה.

מטרת הרפורמה שמוביל האוצר היא להעלות את שווי השימוש ברכבי הליסינג במטרה לתמחר את ההטבה על פי שוויה האמיתי. באוצר מסבירים כי מי שנהנה מהטבת הרכב הצמוד משלם עליה מעט מדי ולמעשה נהנה מפטור ממס הייחודי למגזר זה. בין התומכים ברפורמה גם שר האוצר, אברהם הירשזון, אשר השעה עצמו לפני מספר ימים.

לדברי השר ליברמן, הרפורמה המתוכננת באוצר היא "חמורה" ופוגעת בשליש היצרני של ישראל, "אותו שליש שעובד, משרת במילואים ומשלם מסים" כדברי ליברמן. בנייר עמדה שהעביר ליברמן לפורום, טען השר לעניינים אסטרטגיים כי הרפורמה היא מהלך מוטעה וכי הוא מקווה שתידחה על הסף בוועדת הכספים.

ליברמן יוצא נגד הטענות שנשמעו ולפיהן הממשלה אישרה את הרפורמה. "נושא העלאת שווי רכב הובא לממשלה במסגרת כוללת של מכלול צעדים לצמצום הפערים החברתיים והגדלת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה" אומר ליברמן. "בממשלה היה עיסוק במס הכנסה שלילי, פנסיה חובה והשתתפות במעונות. לגבי העלאת שווי רכב - הוחלט להעביר את הדיון לקבינט הכלכלי. לא היתה הסכמה בממשלה להעלאת שווי הרכב ואני מקווה שוועדת הכספים תדחה אותו על הסף", אומר ליברמן לפורום ה-CFO.

לדברי נגה קינן, יו"ר פורום ה-CFO, לאור ההתנגדות של שרים בכירים בממשלה לרפורמה המוצעת של האוצר, הפורום קורא להחזיר את הדיון ברפורמה לממשלה. "הליך אישור הרפורמה בממשלה, כפי שמעידים השרים, לא היה תקין וכרך את רפורמת שווי הרכב ברפורמות אחרות. ללא ספק בדיון מחודש בממשלה הרפורמה, במתכונתה הנוכחית, לא תעבור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully