התייעלות בסאני: שלושה בכירים עוזבים

החברה במשבר - איבדה את מעמדה כמספר 2 ומתמודדת עם הירידה במחיר מכשירי הסלולר ועם היחלשות הדולר

ערן גבאי
01/05/2007

אילן בן דב, בעל השליטה במשווקת המכשירים הסלולרים סאני, מתחיל בתהליכי התייעלות כששלושה בכירים עוזבים את החברה - אבי זייתן, סמנכ"ל השיווק, יחיאל פיינגולד, סמנכ"ל הכספים, ואלי מדמון, סמנכ"ל פיתוח עסקי. במקום זייתן ומדמון לא ימונה מחליף, ולמעשה החברה תחסוך שתי משרות. את פיינגולד יחליף אלי נח, חשב החברה עד כה.

ההערכות הן כי סאני תידרש לעמוד בפני מהלכי התייעלות נוספים בחודשים הקרובים, לאור הקשיים בתחרות ב-2006, והפסד נתח השוק לטובת מוטורולה, שתפסה את מקומה כשחקנית מספר שתיים בענף.

האימפריה של אילן בן דב נמצאת בשנה האחרונה במשבר. ב-2006 ההכנסות של סאני ירדו ב-17%, ל-606 מיליון שקל, הרווח התפעולי צנח ב-40%, והרווח הנקי, ללא רווחי הון והכנסות אחרות, צנח ב-58%. החברה אף צופה ירידה נוספת במחזור המכירות ברבעון הראשון של 2007.

טוב לדעת (מקודם)

האם בי קיור לייזר מתאים לכם? ככה תדעו למי המכשיר מתאים ולמי לא

מוגש מטעם בי קיור לייזר

למרות המצב - השכר גבוה

הירידה במחזור המכירות בשנת 2006, נבעה בעיקר משחיקת המחיר הממוצע של מכשירי הטלפון הסלולרים שמכרה החברה למפעילים ב-2006, רובם מכשירי דור 2.5. החברה מכרה אמנם יותר טלפונים ב-2006 מאשר ב-2005, אך נשחקה קשות במחירי המכירה וברווחיות פר מכשיר. גם 2007 אינה צפויה להיות שנה קלה עבור סאני, כיוון שמחירי המכשירים ממשיכים לרדת, וכבר כיום ישנם מכשירי דור 3 שנמכרים בפחות מ-200 דולר. היחלשות הדולר בחודשים האחרונים תפגע אף היא בתוצאות של סאני.

הירידה ברווח הגולמי וברווח התפעולי ב-2006, מוסברת בחברה כנובעת מירידת מחירי המכירה של הטלפונים הסלולרים, וכן מגידול בהנחות שנתנה החברה במטרה להגדיל את כמות הטלפונים הסלולרים שנמכרו על ידה ב-2006.

על אף הירידה ברווחים, חמשת הבכירים בחברה לקחו הביתה ב-2006 עלויות שכר של קרוב ל-11 מיליון שקל - כמעט 15% מהרווח הנקי של סאני. היו"ר והמנכ"ל המשותף, אילן בן דב, נהנה מעלות שכר של כ-6.322 מיליון שקל. עלות השכר של המנכ"ל המשותף, שחר לנדאו, היא כ-1.37 מיליון שקל, ועלות שכרו של המנכ"ל המשותף הנוסף, עפר קדר, היא כ-1.26 מיליון שקל. שכרו של המשנה למנכ"ל, יחיאל פיינגולד, עמד על כמיליון שקל, ושל המשנה הנוסף למנכ"ל, עדי פז, על כ-872 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully