וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נערכים להנפקה הבאה של אפריקה ישראל

נתן שבע

1.5.2007 / 16:48

אפריקה נכסים צפויה להנפיק את אפ"י אירופה בבורסת בלונדון בחודשים הקרובים. אפריקה נכסים מזנקת בכ-13%

השבוע צפויה להתקיים הנפקת הנכסים של ישראל ברוסיה בבורסה בלונדון ונראה כי המשקיעים נערכים כבר להנפקה הבאה. מניית נכסים מזנקת בכ-13% במחזור ער יחסית עבורה, של 20 מיליון שקל. אפריקה נכסים צפויה להנפיק בחודשים הקרובים את החברה הבת שלה אפ"י אירופה, המאגדת את פעילות החברה במזרח אירופה ובמרכזה, ושיש כאלה שמדברים כבר על שווי נאה עבורה, שיציפו ערך משמעותי לחברה האם, אפריקה נכסים.

במקביל מתכננת החברה גיוס של עד 600 מיליון שקל בהנפקת אג"ח. מעלות העניקה היום דירוג ראשוני של AA מינוס. אפריקה נכסים מרכזת את פעילות הנדל"ן המניב של אפריקה בחו"ל למעט בארה"ב וברוסיה. בארץ היא מקימה בין היתר את מעונות הסטודנטים בירושלים, ומחזיקה גם במחצית מבניין הקריה בתל אביב.

אפריקה מתכננת להנפיק את נכסי החברה בחו"ל שמרוכזים תחת אפ"י אירופה. פעילות החברה מתבצעת בין היתר בצ'כיה, הולנד, סרביה, רומניה. באחרונה עיבתה החברה את תיק הנכסים שלה באמצעות רכישת נכסים נוספים.

פרט להנפקה המתקרבת, ליובל בן זאב מכלל פיננסים בטוחה יש הסבר נוסף להתעניינות של המשקיעים בשוק, "נראה כי המשקיעים מתייחסים לחברה היום אחרת. עדיין מרבית הנכסים של החברה הם נדל"ן מניב, אבל נראה שיש כאלה חושבים כי הקונספט עשוי להשתנות. אלה חושבים שאפריקה תתן משקל גדול יותר ליזמות באפריקה נכסים, כפי שהיא פעילה ביזמות בארה"ב וברוסיה. כבר כיום החברה רוכשת נכסים, שבחלקם היא כוללת פעילות יזמית", אומר בן זאב, שבשלב הזה לא עדכן את המודלים שלו לגבי המניה.

ייתכן שיש כאלה שרואים בהצלחה המתקרבת של ההנפקה של הפעילות ברוסיה כאיתות להצלחה מסחררת של אפ"י אירופה, דבר שתורם לקפיצה היום במניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully