וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר עלה היום ב-0.7% ל-4.065 ש'

שרון שפורר

2.5.2007 / 17:46

גם בעולם הדולר מתחזק. ערן בסון מבית ההשקעות גיפט: "ההתחזקות מוכיחה כי הדיבורים על התערבות בשוק לא רלוונטיים"

אחרי פיחות של כ-4% בשער הדולר מאז תחילת השנה, התחזק היום המטבע האמריקני ב-0.7% ל-4.065 שקלים ומוסיף להתחזק גם אחרי היציג. בחדר המסחר של הבנק הבינ"ל מספרים כי בשעה האחרונה, "השוק מנסה לשבור את רמת ה-4.08 שקלים".

גם בעולם הדולר ממשיך להתחזק היום וערן בסון מבית ההשקעות גיפט מסביר למה: "הדולר התחזק בעולם בכ-0.5% מול המטבעות העיקריים (היורו והין) וזאת מאז פרסום מדד מנהלי הרכש לחודש אפריל אתמול שהציג עלייה חדה מהצפוי באופטימיות של המנהלים. בשוק המקומי הגיב הדולר בחריפות גדולה יותר כשהוא מושפע גם מהזעזועים הפוליטיים בעקבות דו"ח הביניים של וינוגרד וחוסר הוודאות באשר לעתיד הממשלה וראש הממשלה".

יחד עם זאת מדגיש בסון, כי "עדיין מוקדם לדבר על שינוי במגמה ויש לעקוב אחר הנעשה בשוק המט"ח העולמי". ביום שישי צפוי להתפרסם נתון מקרו בעל חשיבות גדולה לשוק המט"ח - דו"ח התעסוקה לחודש אפריל. דו"ח זה צפוי על פי הקונצנזוס להציג תוספת של 100 אלף משרות לשוק האמריקאי בחודש אפריל ושיעור אבטלה של כ-4.5%. נתון חלש מכך ישיב את הדולר למסלול ההיחלשות".

בסון מתייחס גם לקולות שנשמעו בשוק לאחרונה שקראו לבנק ישראל להתערב בנעשה בשוק המט"ח המקומי ולחזק את הדולר - בעיקר מצידם של היצואנים: "ההתחזקות היום מוכיחה כי הדיבורים על התערבות בשוק והעצות לנגיד אינן רלוונטיים. השוק חכם מכולם ומתאים עצמו למציאות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully