וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפריקה ישראל נכנסת לראשונה לתאילנד

מיכאל רוכוורגר

6.5.2007 / 11:55

החברה רוכשת בניין בבנגקוק, ב-209 מיליון שקל. הבניין הנרכש משתרע על פני שטח של כ-72 אלף מ"ר ומיועד בעיקר למגורים

אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב מבצעת רכישה ראשונה בתאילנד. אפריקה ישראל ביחד עם שותף זר חתמה על מכתב לרכישת בניין בן 47 קומות המיועד בעיקר למגורים הממוקם במרכז העיר בנגקוק, תאילנד בתמורה ל-209 מיליון שקל. חלקה של אפריקה ישראל יסתכם ב-75% ושל השותף הזר בכ-25%.

מדובר בבניין שבנייתו החלה לפני כ-10 שנים והופסקה לאחר בניית שלד הבניין, עקב משבר כלכלי שפקד אז את תאילנד. בכוונת הרוכשות להשלים את בניית הנכס ופיתוחו כך שיכלול, בין היתר, 44 קומות של שטחי מגורים למכירה בהיקף כולל של כ-67.5 אלף מ"ר, ו-3 קומות של שטחי מסחר בהיקף של כ-4 אלפים מ"ר. השלמת העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות שתתבצע על-ידי הרוכשות במשך 30 ימים מיום חתימת מכתב הכוונות.

רכישה זו מהווה המשך לאסטרגיה של החברה לפיזור סיכונים ברחבי העולם. עד כה במזרח היתה אפריקה פעילה רק בפיליפינים. אפריקה מפעילה באזור הבירה מנילה מיזם משותף עם חברה ציבורית פיליפינית לפיתוח נדל"ן למגורים בשטח של כ-582 דונם.

באחרונה נכנסה החברה לראשונה להשקעות נדל"ן בארגנטינה. אפריקה רכשה 50% מבניין היסטורי במרכז בבואנס איירס בשטח כולל של 7,000 מ"ר, אותו בכוונתה להפוך למלון דירות יוקרתי, שיכלול דירות, בריכה, מסעדות ומועדון בריאות.

אפריקה ישראל מתקנת היום בכ-4% כלפי מעלה וזאת לאחר ההמלצה של בית ההשקעות UBS להעלאת מחיר היעד ל-600 שקל - 14% מעל מחירה של המניה הבוקר בפתיחת המסחר ולאחר שירדה בכ-6% ביום חמישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully