מעילת הענק בהראל

כתב אישום בפרשת הראל יוגש השבוע

משמעות הדבר היא כי חקירת המשטרה בעניין הסתיימה, וכי נאספו די ראיות כדי להגיש כתב אישום נגד גיא ויסמן

ארנון בן-יאיר

הצהרת תובע הוגשה היום לבית משפט השלום בתל אביב בעניינו של גיא ויסמן, לשעבר המשנה למנכ"ל הראל בית השקעות, החשוד במעילה בחברה בסך יותר מ-120 מיליון שקל. משמעות הדבר היא כי חקירת המשטרה בעניין הסתיימה, וכי נאספו די ראיות כדי להגיש כתב אישום נגד ויסמן בפרשה.

משמעות ההצהרה היא כי הפרקליטות מחויבת להגיש כתב אישום בתוך חמישה ימים. שופט בית משפט השלום בתל אביב, דניאל בארי, האריך היום את מעצרו של ויסמן בחמישה ימים, עד להגשת כתב האישום.

נציג יחא"ה, פקד דובי שרצר, טען בדיון כי על אף שהחקירה הסתיימה, המשטרה החליטה שיש טעם בהמשך שהייתו של ויסמן במעצר, בשל חשש להשפעה על עדים. שרצר טען כי השיטתיות והתחכום שבהם התבצעו פעולותיו של ויסמן מגבשים עילה של פגיעה בביטחון הציבור. סנגורו של ויסמן, עו"ד שרון נהרי, טען מנגד כי יש לשחרר את ויסמן, שחקירתו הסתיימה, ואין כל הצדקה להמשיך ולהחזיק בו. נהרי טען כי אין שום חשש לשיבוש החקירה שכבר הסתיימה, בפרט שכבר נערך עימות כין ויסמן לבין עצור נוסף בפרשה, היועץ המשפטי לשעבר של חברת הראל, עו"ד אייל ברקן.

בארי החליט להאריך, "בשלב זה", את מעצרו של החשוד עד להגשת כתב האישום, תוך שהוא מותח ביקורת נוקבת על המשטרה שמנסחת את בקשות המעצר שלה באופן סטנדרטי, וללא התאמת הבקשות לעובדות המקרה הספציפי הנדון. "יש להתאים את העילות לכל מקרה לגופו. הדבר לא נעשה. שיטה זו שמנסה לתפוס מרובה לעתים מביאה לתוצאות הפוכות", קבע בארי. לבקשת הסנגור, ולאור הטענה כי ויסמן נמצא במצב נפשי קשה, הורה השופט לשירות המבחן להכין תסקיר מעצר לויסמן, לקראת האפשרות שעם הגשת כתב האישום המדינה תדרוש גם את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully