וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב ננעלה בירידות קלות

טל לוי

7.5.2007 / 17:21

מדד המעו"ף איבד 0.2%. מניית אפריקה ישראל איבדה 2.1%פעיל בשוק: המחזורים הגבוהים מראים שהציבור נכנס לבורסה.

רק באמצע פברואר נרשמה היסטוריה קטנה בתל אביב, כאשר מדד ת"א 100 חצה את רף 1,000 הנקודות, וכעת הגיע המדד לרמת ה-1,100 נקודות - תשואה של 10% בחודשיים וחצי בלבד. הבורסה רשמה ראלי בחודש וחצי האחרונים, כאשר החל מאמצע מארס לא נפסקו עליות השערים בתל אביב למעט בימים בודדים - שגרה של שיאים.

מדד המעו"ף רשם ירידה קלה לעומת רמת השיא אותה רשם אתמול: המדד איבד 0.2% לרמה של 1,095.26 נקודות והוא מציג תשואה של 18% מתחילת השנה. מדד תל אביב 100 איבד 0.4% וננעל ברמה של 1,094.14 נקודות. מדד מניות הנדל"ן איבד 1.8% אולם מציג תשואה של כ-30% מתחילת השנה.

מחזורי המסחר היו גבוהים והסתכמו ב-2.7 מיליארד שקל. במהלך השבוע האחרון נרשמו מחזורי מסחר גבוהים בבורסה. "מחזורי הענק שאנו רואים כל יום מעידים שהציבור נכנס לבורסה ובגדול", אמר פעיל בשוק המוסדי.

בשוק ההון מעדיפים להתעלם מאירועים פוליטיים כמו מסקנות הביניים של דו"ח וינוגרד, השעייתו העצמית של שר האוצר והירידה בתמיכה במפלגת השלטון, ומעדיפים להתרכז באירועים כלכליים כמו תחזית משרד האוצר והצמיחה הגבוהה בישראל. מספר אנשי עסקים, ובכלל לב לבייב, הסבירו לאחרונה כי "המשק הישראלי הפנים את העובדה שקיימת הפרדה בין הון לשלטון", ועל כן מצליח המגזר העסקי לפרוח למרות האירועים בפוליטיקה המקומית.

לפי שעה, נשענת העלייה גם על הריבית הנמוכה הנהוגה בישראל (3.75%) כאשר המשקיעים מעדיפים להוציא את כספם מפיקדון בנקאי ולחפש תשואה טובה יותר בשוק ההון.

אפריקה ריכזה עניין

המניה הלוהטת ביותר של תל אביב בחודשים האחרונים, אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב, איבדה 2.1% לאחר שדיווחה בימים האחרונים על שטף אירועים. עם זאת, אפריקה משלימה זינוק של 71% מתחילת השנה. ביום רביעי בערב השלימה אפריקה הנפקה מוצלחת של החברה הבת, אפי פיתוח, אשר מרכזת את נכסיה של אפריקה ברוסיה. החברה גייסה 1.4 מיליארד דולר וזכתה לתג מחיר של כ-6 מיליארד דולר - לפני הכסף. ביום חמישי איבדה אפי 8.6% אולם תיקנה בעלייה של 5.3% ביום שישי, כך שהחברה נסחרת במחיר של 13.5 דולר - 3.5% פחות ממחיר ההנפקה. היום לא מתקיים המסחר בבורסת לונדון.

בנק ההשקעות UBS פירסם אתמול המלצה לאפריקה בה הותיר אמנם המלצת "נייטרלי" אולם העלה את מחיר היעד ל-600 שקל למניה - 14% מעל מחירה אתמול בבוקר. בנוסף, הודיעה אפריקה על כניסתה להשקעות נדל"ן בתאילנד באמצעות רכישת בניין בן 47 קומות בבנגקוק תמורת כ-209 מיליון שקל. אתמול בערב נודע כי החברה השלימה את העסקה לרכישת אחזקותיה של קבוצת מנרב בחברת היובל. היובל מחזיקה בשני פרויקטים - פרויקט קריית הממשלה בדרום הקריה בתל אביב, שממוקם מול מרכז עזריאלי, ופרויקט מעונות הסטודנטים בירושלים.

טבע איבדה 1.8%. ענקית התרופות הישראלית הגישה הצעה הגבוהה מ-4.5 מיליארד יורו (6.1 מיליארד דולר) לרכישת חטיבת התרופות הגנריות של מרק הגרמנית. כך אמרו שני מקורות המקורבים לתהליך, לסוכנות הידיעות בלומברג.

מכתשים אגן הוסיפה 2.8%. בבנק ההשקעות מריל לינץ' הותירו הבוקר המלצת "קנייה" למנייה והעלו את מחיר היעד ל-36 שקלים - 20% מעל מחירה הבוקר.

ביום חמישי הקרוב תפרסם מכתשים אגן את תוצאותיה לרבעון הראשון שלאחר שני רבעונים קשים צפוי להיות חזק במיוחד. עוד בטרם הפרסום, מעלים במריל לינץ' את מחיר היעד למכתשים אגן ל-36 שקל מ-29.5 שקל - 20% מעל מחירה של המניה הבוקר בפתיחת המסחר. ההמלצה של בית ההשקעות נותרה על "קנייה".

פרטנר איבדה 2.1%. החברה רשמה ברבעון הראשון של 2007 צמיחה של 6.9% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ל-1.417 מיליארד שקל. זאת, לעומת הכנסות של 1.326 מיליארד שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון של השנה הסתכם בכ-195.8 מיליון שקל - גבוה ב-22.1% מזה שנרשם ברבעון המקביל.

אלקטרה נדל"ן הוסיפה 0.7%. החברה הודיעה היום כי תרכוש עוד שני נכסים בשוק הגרמני ובמקביל תמכור שני נכסים בארה"ב. אלקטרה נדל"ן חתמה יחד עם שותפים על הסכם לרכישת נכס המשמש למסחר ומגורים תמורת כ-220 מיליון שקל (כ-40 מיליון יורו), כאשר חלקה עומד על 60%. הנכסים הנמכרים מצויים בעיר בלטימור שבארה"ב וחלקה במכירה מסתכם ב-207 מיליון שקל.

מגמה חיובית נרשמה במניות הבנקים הגדולים כאשר הפועלים הוסיפה 0.9% ולאומי עלתה ב-2.5%. בבנק השקעות פסגות אופק העניקו הבוקר המלצת "קניה" ונקבו במחיר יעד של 20 שקלים - 28% מעל למחיר המניה הבוקר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully