וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גורמים בבנק ישראל חלקו על הורדת הריבית

טל לוי

7.5.2007 / 10:22

חשבו כי היה צריך להורידה ב-0.5%. פרוטוקול הדיונים: "הבנק ימשיך להוריד ריבית ככל שיידרש כדי להשיג את יעד אינפלציה"

מרבית מנהלי המחלקות סברו שיש להפחית את הריבית במאי ב-0.25% שתחזיר בהדרגה את האינפלציה ליעד הממשלתי שעומד על 1%-3%. "הורדת ריבית זו היא חלק מתהליך הדרגתי שיימשך ככל שידרש לצורך הגברת הסיכויים שהאינפלציה תתכנס לתוך תחום היעד קרוב לסוף 2007". כך עולה מפרוטוקול דיוני הריבית שהוציאו הבוקר בבנק ישראל. כשבועיים לאחר קביעת הריבית מוציאים בבנק ישראל את פרוטוקול דיוני הריבית לעיון הציבור. בסופו של דבר הוחלט להוריד את הריבית ב-0.25% לרמה של 3.75%.

אחד ממנהלי המחלקות שהשתתפו בדיוני קביעת הריבית של בנק ישראל המליץ להוריד את הריבית לחודש מאי ב-0.5%. "זאת מתוך השיקול שרצוי להעלות כמה שיותר את ההסתברות להשגת יעד האינפלציה עד סוף 2007".

רמז להמשך מדיניות הריבית יכולים הפעילים למצוא במסקנת בנק ישראל, כי "הורדה גבוהה יותר של הריבית בחודש זה עשויה להפחית את יבוא ההון קצר הטווח שיכול לנבוע מציפיות לתהליך מתמשך של הורדות ריבית". רמז נוסף ניתן למצוא במסקנה כי "במצב הנוכחי, בו המשק צומח כבר במהירות, נדרשת הפחתת ריבית יחסית מתונה". יצוין שהמשתתפים הזכירו, כי "בשווקים הפיננסיים המקומיים נרשמו עליות מחירים משמעותיות ומהירות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully