וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינג פונג עם צמיד טניס

אביבית שיין

7.5.2007 / 11:00

לקוחה שביקשה לתקן צמיד שרכשה ברשת "הבורסה לתכשיטים" גילתה כי החברה העומדת מאחורי המותג התחלפה - ומתכחשת לאחריותה

נ' קנתה צמיד בחנות של רשת הבורסה לתכשיטים, במתחם מרכז האומנויות בתל אביב. לאחר כמה שנים, הצמיד - צמיד טניס שזור יהלומים - איבד את יציבותו כאשר פני היהלומים מתגלגלים כלפי פנים. בנוסף, נשבר גם חלק מסוגר ההגנה של הצמיד. נ' ניסתה לאתר חנות של הרשת ומצאה אחת בקניון רמת אביב, לשם פנתה עם הצמיד וחשבונית הקנייה.

נ' ביקשה שיתקנו את הצמיד וכן שהבורסה לתכשיטים תיקח אחריות על התיקון. המוכרת בחנות קיבלה את הצמיד והודיעה כי תברר עם החברה באשר לתיקון, ובנוסף החתימה את נ' על הסכמה לתיקון עד 200 שקל בלי שיהיה צורך לפנות אליה לאישור. נ' חתמה על ההסכם מתוך מחשבה שהצמיד יתוקן כך שפני היהלומים ייוצבו בצד החיצוני של היד.

כאשר חזרה נ' לקבל את הצמיד המתוקן גילתה כי אמנם גבו ממנה 200 שקל - אך בעבור תיקון סוגר ההגנה שאותו כלל לא ביקשה לתקן. באשר לבעיה בצמיד נאמר לה כי לא ניתן לתקן זאת. נ' לא היתה מרוצה מהתשובה שקיבלה, אך אז התברר לה כי אותה חנות של הבורסה לתכשיטים, שקיבלה ממנה את הצמיד לתיקון, טוענת כי היא אינה שייכת לאותה חברה ממנה קנתה את הצמיד בעבר.

מהבורסה לתכשיטים טענו כי החברה ממנה קנתה נ' את הצמיד עברה פשיטת רגל, ולתיקון הצמיד הזמינו אותה לפנות לכונס הנכסים.

למותג יש אחריות

נ' פנתה אלינו: "עם פנייתי לחנות הצגתי את החשבונית של רכישת הצמיד, וכבר אז ניתן היה לומר לי שזו לא אותה חברה ולשלוח אותי לכונס הנכסים. קבלת הצמיד ממני, לצורך 'בירור', ואי-תיקונו, תוך חיובי ב-200 שקל, הוא למעשה קבלת דבר במרמה. פניתי לחנות מתוך סברה כי זוהי החנות שבאחד מסניפיה נרכש הצמיד".

"אם כיום המצב המשפטי שונה, היה צורך לומר לי זאת ולא לחייב אותי בתשלום בנימוק שהתחייבתי לשלם סכום זה. נכון, התחייבתי לשלמו רק תמורת תיקון הליקוי של הצמיד, ולא תמורת החזרתו תוך הודעה שאת הליקוי שבשלו פניתי - אי אפשר לתקן. רכשתי את הצמיד בבורסה לתכשיטים, והגעתי - תוך הצגת החשבונית - לאותה החברה שבה רכשתי את הצמיד (אם כי בכתובת אחרת)".

"זוהי חוצפה לומר כיום שלא רכשתי את הצמיד אצלם, אלא בחברה שהתפרקה. אני מניחה כי משפטית - העובדה שהם משתמשים באותו שם פירמה - בוודאי מחייבת אותם לתת שירות לרוכשים מאותה הפירמה".

פנינו לבורסה לתכשיטים וקיבלנו את התגובה הבאה: "הלקוחה לא קנתה את הצמיד אצלנו כי אם בחברת אורוליין מותגי יוקרה בע"מ, שנמצאת בכינוס נכסים. אנחנו חברת א.נ.ארניל בע"מ ולכן אין אנו אחראים על נזקים בצמיד שלה".

"הלקוחה פנתה לסניף שלנו בקניון רמת אביב בבקשה לתקנו. בצמיד הוחלפה שמינייה (שמחירה הוא 200 שקל). עם מסירת הצמיד הסכימה הלקוחה לשלם 200 שקל בעבור התיקון. לפי קביעה מקצועית של מפעל הרשת לא ניתן לבצע את התיקון הנוסף בצמיד".

"החברה שלנו רשאית לגבות תשלום על שירות שאותו היא נותנת ולכן תמוהה בעיני הדרישה לתקן ללא תשלום צמיד שלא נקנה אצלנו. במידה והלקוחה מעוניינת בתיקון ללא חיוב - עליה לפנות לנציגי החברה ממנה נקנה הצמיד. אנו נשיב ללקוחה את כספה במידה ותאפשר לנו לפרק את השמינייה החדשה שהורכבה על הצמיד". על החתום: רשת הבורסה לתכשיטים.

עו"ד עינת ברכה, היועצת המשפטית של אמון הציבור, אומרת שמדובר במצג צרכני כאילו מדובר בסניפים של אותה רשת. "יש כאן אחריות של מצג צרכני של שימוש באותו שם מותג, ולכן כל הסניפים ברשת נושאים באחריות כלפי הצרכן שקנה באחת מחנויות הרשת שנושאות באותו שם". לדברי ברכה, גם על התיקון שאותו לא ביקשה עליהם להשיב לה את כספה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully