וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה של 23% במכירות הום סנטר ל-449 מ' ש' לא הספיקה לה בכדי לעבור לרווחיות

שלומי גולובינסקי

2.9.2001 / 14:52

חברת בילו השולטת על הום סנטר, סיימה את הרבעון עם הפסד של מיליון שקל, ומתחילת השנה הפסידה 5 מ' ש'

למרות גידול של 23% במחזור המכירות החצי שנתי של רשת עשה זאת בעצמך - הום סנטר, מדווחת חברת בילו , בעלת השליטה בהום סנטר, על העמקת ההפסדים. בילו נשלטת על ידי אליעזר פישמן.

הום סנטר סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם הכנסות של 449 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 363 במחצית הראשונה של השנה שעברה. הגידול במחזורי המכירה נובע מתוספת של 5 מחסני מכר חדשים שנפתחו במהלך השנה, ומאיחוד של תוצאות סניפי הנדימן, החל מהרבעון השני של השנה.

בסך הכל מפעילה הום סנטר 43 מחסני מכר הפזורים ברחבי הארץ. גם במכירות החנויות הזהות (same store sales) חל גידול של 7%. את הרבעון השני של השנה סיימה הום סנטר עם הכנסות של 223 מיליון שקל, גידול של 4% לעומת הכנסות של 215 מיליון שקל שנרשמו ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה, רשמה בילו הפסד של כמיליון שקל, בדרך להפסד של 5 מיליון שקל מתחילת השנה. תוצאות הרבעון השני של השנה כוללות גם הוצאות מיוחדות בהיקף של 1.1 מיליון שקל, הקשורות לסגירת שני סניפים של החברה, שהוחלט על הפסקת פעילותם במהלך הרבעון השני.

בנוסף, החליט בית המשפט על הפסקת השימוש במחסן המכר של הום סנטר בצומת ירקון בפתח תקווה. החברה הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ההחלטה.

במהלך חודש מאי אישרו שלטונות מס הכנסה את בקשת החברה למיזוג בין החברות הבנות הום סנטר והנדימן, בתוקף מתחילת השנה, תוך נטילת כל נכסיהן והתחייבויותיהן, וחיסולם ללא פירוק.

לאחר אישור המיזוג, ולאור צפי ההנהלה לניצול הפסדים לצרכי מס בשנים הבאות, נרשמו מסים נדחים כנכס בהיקף של 23.2 מיליון שקל, במאזני החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully