וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האחים עופר מקימים תחנת כוח לייצור חשמל באמצעות גז טבעי בהשקעה של 250 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

2.9.2001 / 15:06

חברת החשמל הודיעה כי חתמה עם חברה בבעלותם של האחים עופר על חוזה לרכישת החשמל ממנה לתקופה של 20 שנה; התחנה תחל לפעול ב-2004

חברת החשמל חתמה על הסכם ראשון לרכישת חשמל מחברת O.P.C, שבבעלות האחים עופר. החברה הפרטית תקים תחנת כוח מסוג מחז"מ (מחזור משולב) בהשקעה של 250 מיליון דולר. התחנה תוקם באתר ברמת חובב, בצמוד למתקני ייצור והולכה של חברת החשמל; היא תופעל באמצעות גז טבעי עם אפשרות להפעלה בסולר, ותייצר כ-370 מגהואט חשמל.

התחנה תחובר למערכת החשמל באמצעות קווי 400 קילווט ותהיה בשליטה מלאה של מערכת ניהול העומס הארצית של חברת החשמל בכל הקשור למיתוג והעמסה של התחנה. ההסכם שנחתם הוא ל-20 שנה והתחנה צפויה להתחיל בפעילותה המסחרית בסוף שנת 2004.

4 שנים מאז פורסם המכרז לרכישת חשמל מיצרנים פרטיים ביוני 1997, הגיעו הצדדים להסכם שאולי יפתח לבסוף את שוק החשמל לכניסת יצרנים פרטיים. בדו"ח מבקר המדינה נמתחה ביקורת על חברת החשמל שהיא אינה עושה די בכדי לפתוח את שוק החשמל בפני יצרנים פרטיים.

מאז 1992 שבה ומינתה הממשלה ועדה שתבחן את שוק החשמל. על פי התוכנית עתידים היו היצרנים הפרטיים ב-2000 לספק כ-10%-20% מיכולת הייצור של חברת החשמל, אולם בפועל, כפי שניתן לנחש, התמונה שונה לגמרי: היצרנים הפרטיים מייצרים רק 0.7% מיכולת הייצור של חברת החשמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully