וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאיר שני: "המיזוג בין קווי זהב לבין ברק לא אמור להתבצע באורח שוויוני"

ערן גבאי

2.9.2001 / 17:46

מנכ"ל כלל תעשיות, המחזיקה באמצעות כללקום ב-44% מברק: בהחלט סביר שלאחר קבלת המיזוג בין קווי זהב לבין ברק נתחבר לקבוצת הכבלים

"המיזוג בין קווי זהב לבין ברק לא אמור להתבצע באורח שוויוני, ומעולם לא נאמר כי החברה הממוזגת תוחזק בחלקים שווים על ידי בעלי המניות של שתי החברות", כך אומר מאיר שני, מנכ"ל כלל תעשיות , המחזיקה ב-73% בכללקום, שהיא בעלת החזקה של 44% בחברת השיחות הבינלאומיות ברק. שני מגיב לידיעה שפורסמה ב-TheMarker.com לפני כשבועיים, לפיה קווי זהב דורשת נתח המתקרב ל-60% מהחברה המשותפת, באם המיזוג בין השתיים יאושר על ידי הממונה על ההגבלים העסקים, דרור שטרום.

"גוף חיצוני - קרדיט סוויס פירסט בוסטון - בוחן את המיזוג בין החברות והוא טרם העביר את המלצותיו", אומר שני.

"אין שום מגעים עם חברת סלקום ולא התקבלו כל פניות מסלקום לרכישת ברק. אנחנו מנהלים מו"מ רק עם קווי זהב, וזה המיזוג שיהווה את הפיתרון הנכון ביותר עבור השתיים", אומר שני, ומוסיף כי "המיזוג הוא הכרחי גם לשוק, שכן ככלל, ככל שיהיו בשוק יותר חברות חזקות - כך גם המשק יהיה יותר חזק".

באשר להתמודדות החברה הממוזגת, קווי זהב-ברק, בשוק השיחות הפנים ארציות במכרז ה-LMDS, אומר שני כי "אנחנו שוקלים ברצינות רבה את האפשרות הזו".

בניתוח ארוך טווח יותר מסכים שני לגלות כי בהחלט סביר שהשלב הבא לאחר קבלת המיזוג בין קווי זהב לבין ברק יהיה התחברות לקבוצת חברות הכבלים.

"לא נסכים שמתחרים חדשים ייכנסו לשוק התקשורת הבינלאומית ב-2002 בחינם, בעוד אנחנו שילמנו 150 מיליון דולר לבזק עבור כניסתנו לשוק", מסכם שני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully