וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט ורדי זיילר: אסור לפגוע בקהל הקדוש שיושב כאן מולי ומייצג את כל אוהדי בית"ר ירושלים

הארץ

2.9.2001 / 21:17

השופט השתכנע ברצינות הכוונות של קבוצת הרוכשים הפוטנציאלית "נאות בית וגן", וחזר בו מהאיום לפתוח בהליכים לפירוק בית"ר ירושלים

מאת רוני דיאון ודורון ברגרפרוינד

משחקה הדחוי ממחזור הפתיחה של בית"ר ירושלים, שנועד להיערך מחרתיים (שלישי) נגד מכבי נתניה בנתניה, יידחה שוב לפחות בשבועיים. זאת בשל החלטת שופט בית המשפט המחוזי, ורדי זיילר, אשר העניק ארכה של שבועיים נוספים לנאמן של בית"ר, עו"ד עמי פולמן, למכור את הקבוצה. ההתאחדות הודיעה היום כי בכוונתה לדחות את משחקיה של בית"ר בתקופה זו.

השופט זיילר גילה הבנה וסובלנות רבה למצבה של בית"ר בדיון הראשון היום, שנערך בלשכתו בדלתיים סגורות בשעות הבוקר, ולכן החליט לקיים את הדיון השני אחר הצהריים בדלתיים פתוחות באולם בית המשפט. בדיון זה אף השמיע השופט במפתיע את דעתו לגבי חשיבות המשך קיומה של בית"ר כקבוצה בעלת מעמד מכובד בליגת העל: "אסור לפגוע בקהל הקדוש שיושב כאן מולי ומייצג את כל אוהדי הקבוצה", כשכוונתו היתה לאנשים רבים שהצטופפו באולם ואשר כל אחד מהם ניסה לטעון בפניו טענות שונות לגבי הפתרונות המוצעים לשיקומה של הקבוצה.

הדיון אחר הצהריים נערך בעקבות הדיון הקצר בבוקר, שבו התברר כפי שפורסם היום ב"ספורט הארץ", כי גד זאבי חוזר בו מהבטחתו להזרים לקופת הנאמן 5 מיליון שקל, בתוספת לפירעון הערבויות בסך 11 מיליון שקל שאותם הפקיד ברשות לבקרה תקציבית עבור החובות של בית"ר מהעונה שעברה.

השופט זיילר, שנוכח מיד לדעת כי ההסדר שהוצע בדיון הקודם שמבוסס על אותן הבטחות של זאבי לא יתממש, החליט להעניק לצדדים ארכה עד ל-4 אחר הצהריים. הוא הודיע כי אם עד לשעה זו זאבי לא יעמוד בתנאי ההסדרים הכספיים שעל בסיסם ניתנה פסיקתו מלפני שבועיים, להקפיא את החובות ולמנות לקבוצה נאמן, הרי שהוא יתחיל בהליכי הפירוק של הקבוצה, אלא אם כן תוצג בפניו קבוצת רוכשים חדשה שתוכיח כי ביכולתה לתפעל את בית"ר בהסדר שנקבע.

בדיון השני התייצבו עורכי הדין של עמותת בית"ר ושל קבוצת הרוכשים הפוטנציאלית, "נאות בית וגן". השופט השתכנע אמנם כי אכן מדובר בכוונות רציניות לרכוש את בית"ר ולכן חזר בו מהאיום לפתוח בהליכים לפירוקה. מנגד, לנוכח אילוצי הזמן שדרושים להשלים את הליך הרכישה, העניק השופט זיילר לצדדים ארכה של שבועיים.

באשר לחובות, נראה כי אלו יסולקו בצוותא על ידי קבוצת "נאות בית וגן" ועמותת בית"ר שלקופתם יוזרמו כל ההקצבות משידורי הטלוויזיה ומועצת ההימורים, בתוספת הקצבות ותרומות נוספות שאמורות לכסות את מלוא סך החובות של העמותה המגיעים לכ-7 מיליון שקל. באשר לחובות שנצברו בשנה האחרונה, כאשר הקבוצה נוהלה על ידי זאבי, הרשות לבקרה תקציבית תממש את כל הערבויות, 11 מיליון שקל שזאבי הפקיד, ובכך כל הנושים עשויים לקבל את כספם בחזרה.

ההתאחדות טענה בדיון: בית"ר מופלית לטובה

החלטתו של השופט זיילר עוררה התנגדות בהתאחדות לכדורגל, שטענה באמצעות יועצה המשפטי, עו"ד משה אביבי, שבית"ר ירושלים מופלית לטובה לעומת שאר הקבוצות. השופט זיילר לא קיבל את הטענה הזו והחליט שבשבועיים הקרובים ההתאחדות תהיה מנועה מלהטיל עונשים על בית"ר ולפגוע במעמדה הספורטיבי בליגת העל.

בשלב זה נראה כי קבוצת "נאות בית וגן" היא שתרכוש את בית"ר, אך קיימת אפשרות שבשבועיים הקרובים יבקשו רוכשים פוטנציאלים נוספים להיכנס למו"מ עם הנאמן. זו אפשרות סבירה, מאחר שעורכי הדין, נסים אבולוף שמייצג את העמותה, ויהלי כהנוב שמייצג את קבוצת הרוכשים, כלל לא מתואמים עם הנאמן.

ההתאחדות: קבוצת זאבי עשתה כל מאמץ להתחמק מתשלום חובותיה

ההתאחדות לכדורגל פרסמה היום הודעה בעקבות החלטת בית המשפט בעניין בית"ר ירושלים. בהודעה תוקפת ההתאחדות את גד זאבי ומביעה פליאה על התנהגותו.

נוסח ההודעה: "במהלך השבועות האחרונים עשתה קבוצת זאבי כל מאמץ על מנת להתחמק מתשלום חובותיה ומקיום ההתחייבויות שקיבלה על עצמה במסגרת ניהול קבוצת בית"ר ירושלים במהלך עונת 2000/2001, גם אם התוצאה תהיה מחיקת בית"ר ירושלים ממפת הכדורגל בישראל.

"ההתאדחות מביעה פליאה ואכזבה מכך שאיש העסקים גד זאבי אינו מקיים התחייבויות, על פי הסכמים שנחתמו מטעמו ובשמו בין השאר עם שחקני הקבוצה וספקיה.

"נוכח החלטת בית המשפט המחוזי, לפיו צו הקפאת ההליכים עומד בתוקפו במשך שבועיים נוספים, וכי לאחר מועד זה לא יוארך הצו, ולאור הודעת הנאמן כי בנסיבות הנוכחיות לא יוכל להעמיד קבוצה, בכוונת ההתאחדות לדחות את משחקי קבוצת בית"ר ירושלים המיועדים להתקיים במהלך השבועיים הקרובים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully