וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה ישראל: הושג הסכם בין בעלי המניות בחברת אסיגרה הקנדית

אלי דניאל

3.9.2001 / 9:04

על פי ההסכם, יחזיקו החברה והחברה הבת וקטורי ב-35% ממניות אסיגרה, וחברת OEMSDF תחזיק ביתרת המניות; הצדדים הסכימו לסיים את ההליכים המשפטיים ביניהם

חברת אירופה ישראל , הנמצאת בשליטת חברת מרכזי שליטה של מוטי זיסר, מדווחת היום כי לפני מספר ימים נחתם הסכם בעלי מניות בחברת אסיגרה (Asigra.Inc, לשעבר D.S. Datat Storage) הקנדית, בין החברה הבת בהולנד, וקטורי (Vectory Hi-Tech), הנמצאת בשליטתה המלאה של אירופה ישראל, ובין חברת OEMSDF.

כזכור, במהלך יוני 1999 הגישה OEMSDF לבית המשפט באונטריו, קנדה, תביעה כספית על סך של 310 מיליון דולר (בתוספת ריבית והוצאות נלוות), כנגד אירופה ישראל, וקטורי ומרכזי שליטה.

OEMSDF, שהחזיקה ב-55% ממניות אסיגרה, העוסקת בפיתוח תוכנה לאחסון ואבטחת מידע, טענה כי נגרמו לה ולאסיגרה נזקים עקב פעילותן של הנתבעות. כתב התביעה שהוגש אז ע"י OEMSDF כלל עילות שונות, חלופיות ומצטברות, ובין השאר הועלו על ידה טענות, לכאורה, בנוגע להפרת חוזה, הפרת חובת אמונים, עשיית עושר שלא במשפט והפעלת לחץ כלכלי בלתי הוגן. בנוסף, OEMSDF דרשה כי אירופה ישראל ווקטורי, שהחזיקו יחדיו ב-45% ממניות אסיגרה, יעבירו לידיה 5% ממניות אסיגרה שהוחזקו על ידן.

על פי הסכם בעלי המניות שהושג, בוצע ארגון מחדש של ההחזקות באסיגרה, בעקבותיו יחזיקו אירופה ישראל ווקטורי ב-35% ממניות אסיגרה ואילו OEMSDF תחזיק ביתרת המניות. כמו כן, ההסכם קובע תנאים שונים באשר ליחסי בעלי המניות באסיגרה, לרבות בעניין מינוי דירקטורים וזכויות להעברת מניות.

בנוסף להוראות המסדירות את מערכת היחסים בין אסיגרה לבין בעלי מניותיה, מעגן ההסכם שהושג את ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים בעניין המחלוקות שנתגלעו ביניהם, כך ששני הצדדים חתמו על כתבי ויתור ושחרור מכל תביעה, ולמעשה סיימו את ההליכים המשפטיים שהתנהלו ביניהם.

יצוין כי חברת וקטורי מהווה את זרוע ההון סיכון של אירופה ישראל. תיק ההשקעות שלה כולל החזקות בחברות מתחומי הביוטכנולוגיה, התקשורת, המוליכים למחצה והאינטרנט.

אירופה ישראל סיימה את הרבעון השני של השנה ברווח של כ-20.2 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 21.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו בכ-158.3 מיליון שקל, כ-10% יותר מההכנסות ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully