וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מניית לאומי יורדת ב-0.2% ומרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 7.7 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

3.9.2001 / 12:11

הירידות במניות הבנקים מיוחסות להודעת בנק ישראל בה הכחיש את הידיעות כי המפקח שוקל להקל על הבנקים בהפרשות המיוחדות לחומ"ס; המעו"ף יורד ב-0.6%

הבורסה התל אביבית רושמת ירידות שערים של יותר ממחצית האחוז בעיקר בשל הירידות בבורסות אירופה בשיעור ממוצע של כ-1%.

מדד המעו"ף יורד כעת ב-0.6%, מדד ת"א 100 יורד ב-0.51% ומדד התל-טק יורד ב-0.8%.

מניות הבנקים מרכזות את מרבית המחזור, ועברו לירידות שערים לאחר שבנק ישראל הודיע כי הידיעה הבוקר, לפיהן המפקח על הבנקים עשוי להקל על הבנקים בדרישה להפריש 0.3% מתיק האשראי שלהם לחובות מסופקים, הן בגדר ניחושים בעלמא.

מניית בנק הפועלים , שעלתה ב-0.5%, נסחרת כעת ללא שינוי ומרכזת מחזור של 4.4 מיליון שקל. מניית בנק לאומי יורדת ב-0.24% ומרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 7.7 מיליון שקל ומניית דיסקונט יורדת ב-0.6%.

מניית טבע יורדת ב-0.23%. בית ההשקעות גמול סהר העניק למניה המלצת "צבור" עם מחיר יעד של 80 דולר, הגבוה ממחיר השוק בכ-13%.

מניית מגדל ביטוח יורדת ב-1.2% ומניית כלל ביטוח יורדת ב-1%, בתגובה לידיעה כי בפיקוח על הביטוח במשרד האוצר מנסחים בימים אלה תקנות חדשות, לפיהן חברות הביטוח יידרשו להגדיל את ההון העצמי ב-10%. תוצאת השינוי תהיה ירידה בתשואה על ההון של חברות הביטוח.

חברת זאבי מחשבים הציגה אתמול הפסד של 22.4 מיליון שקל ברבעון והמניה יורדת ב-13.8% בתגובה לדו"חות. מניית זאבי מחשבים, כמו שאר מניות קבוצת זאבי, סובלת מסנטימנט שלילי בשוק בשל ההד התקשורתי השלילי שמלווה את הקבוצה בעת האחרונה, בין היתר בשל פרשת בית"ר ירושלים.

מניית כלל תעשיות עברה אף היא לירידות של 0.1% לאחר שעלתה ב-1.7% בפתיחה. מניית מכתשים אגן בולטת בעליות של 0.24% לאחר שקיבלה המלצת "קנייה" מבנק ההשקעות ליהמן ברדרס, ושהציב לה מחיר יעד של 11 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%.

מניית ריטליקס עולה ב-0.15% במחזור של 600 אלף שקל. היום פורסם כי מספר בנקים ישראליים בוחנים השקעה במיזם האינטרנט של החברה, סטוראליינס, לפי שווי של 25 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully