וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים ממתג עצמו מחדש

ענת ביין

3.9.2001 / 15:14

הבנק מאמץ דפוסי עבודה חדשים בעבודה מול הלקוח, מחליף לוגו ועולה בקמפיין פרסום

"בנק הפועלים ממתג עצמו מחדש ומאמץ אסטרטגיית מותג שמטרתה ליצור שינוי אמיתי בתרבות מערכת היחסים של הבנק עם הלקוח" - כך אמר היום שלמה נחמה, יו"ר מועצת המנהלים של הבנק.

כחלק מהמהלך מאמץ הבנק דפוסי עבודה חדשים שיוטמעו בשלבים בפעילות השוטפת, כשהראשונים בהם יוצאים לדרך כבר בימים אלה. לדוגמה: שינוי ושיפור הדו"חות שנשלחים לבית הלקוח בתוכנם ובעיצובם, שילוט נוח בסניפים, סיווג חדש של מוצרי הבנק על פי חתכים כגון "רוצה להשקיע", "זקוק לכסף" וכדומה, פנייה עם מונחים ברורים ולא מקצועיים בכל חומר מידע כתוב בו ניתקל הלקוח, שדרוג אתר האינטרנט, הצבת עמדות אינטרנט בסניפים ומדריכים שיסייעו בהתנסות ראשונה של הלקוחות והגדלת סכומי המשיכה בבנקט.

אמנון הרציג, המשנה למנכ"ל והאחראי על אסטרטגיה ושיווק בבנק הפועלים, הסביר שהנחת העבודה העומדת בבסיס בניית האסטרטגיה החדשה, גורסת כי למרות שלבנק מוצרים ושירותים היכולים לסייע ללקוח בביצוע שאיפותיו (מאחר שרובן קשורות בדרך כלשהי לכסף), הוא נמנע פעמים רבות מלהשתמש בהם בגלל שהבנק נתפש בעיניו כגוף מסובך ולא נעים.

כדי לשנות זאת, יש להתאים את העבודה מול הלקוח באופן שיענה על צרכיו, לפנות אליו בשפה פשוטה וברורה וליצור סביבת פעילות משותפת בה ירגיש בנוח. עקרונות אלה אמורים לבוא לידי ביטוי בכל נקודת מפגש של הלקוח עם הבנק: בסניף, בטלפון, באינטרנט ובבנקטים. גיבוש האסטרטגיה החדשה ארך כשנה, והיו שותפים לה חברת הייעוץ סיגלגייל, המתמחה באסטרטגיות מותג ויישומן בגופים פיננסיים, חברת גו'הן ראיין המתמחה במסחור סניפי בנקים ומשרד הפרסום גיתם BBDO.

בנוסף, מחליף הבנק את הלוגו שליווה אותו במהלך שלוש השנים האחרונות. השינוי מתבטא באותיות חדשות, ובעיגול פינות המעויין שמלווה את הבנק מזה שנים, והפיכתו לצורת יהלום. הלוגו החדש ישולב כבר בימים הקרובים באביזרים השונים המהווים חלק מפעילות הבנק מול הלקוח וכנראה גם בכרטיסי האשראי.

לדברי שלמה נחמה, שינוי הלוגו הינו ביטוי חיצוני בלבד, שנועד לסמל מהלך עמוק של עליית מדרגה בקשר עם הלקוח. בעידן של בנקאות מודרנית המאופיינת בתחרות חריפה, הערך המרכזי ששומר על נאמנות לקוח הוא השירות, ולכן המיתוג כולל שינוי תוכן שגיבושו ארך למעלה משנה, והיו מעורבים בו כל דרגי העובדים בבנק.

המיתוג המחודש ילווה בקמפיין פרסום שיעלה הערב לאוויר, באמצעות משרד הפרסום גיתם BBDO. הקמפיין ייפתח בסרטון השקה שישודר למשך כשבוע, שאחריו יעלו סרטונים, מודעות ושילוט חוצות המציגים את השיפורים שביצע הבנק בשירותיו.

סרטו ההשקה מתאר את סיפורם של אב ובנו, בדרך להגשמת חלומו של הבן לעוף בשמיים. מוצגות בו סדרת ניסיונות שעושים השניים כדי להגשים את החלום: לימוד דרך מעוף האווזים בשמיים, חיבור כנפיים לגבו של סוס פוני דוהר וכדומה. כשהילד מנסה להעיף לשמיים עפיפון גרנדיוזי ונכשל, נרתם האב לסייע לו, מפשט את מבנה העפיפון והשניים מעיפים אותו ביחד. בתמונת הסיום הופך העפיפון ללוגו החדש של הבנק עם הסגיר: "מהיום הדרך להצלחה יכולה להיות הרבה יותר פשוטה, מתאימה ונעימה ממה שחשבת, דרך משלך עם בנק הפועלים".

סמנכ"ל קריאייטיב: יגאל שמיר; מנהל קריאייטיב: איתי גלאון; צוות קריאייטיב: אמיר הספרי, אורנה נמירובסקי וזאב גנני; מנהלת הפקה: שירלי זלצמן; מפיקת משרד: איבונה קרוגליאך; מפיקת ג'ינגלים: ענבר קלי; פלנינג: אורית מלובנצ'יק; סופרוויזרית בכירה: נונה מנטבר; עוזרת תקציבאית: דיתה רן; חברת הפקה: קדישזון הפקות; במאי: יריב גבר; צילום: אבי קרפיק; צילומי סטילס: ראובן קפוצ'ינסקי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully