וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: ירידות של 1.5% בעקבות בורסות אירופה; פורמולה נופלת ב-7.1%

גולן פרידנפלד

3.9.2001 / 15:05

מניות קבוצת אי.די.בי יורדות ב-2% בממוצע; מניית בנק הפועלים מאבדת 2%; מניית זאבי מחשבים נופלת ב-13.8%

הבורסה התל אביבית רושמת ירידות שערים של יותר מ-1.5%, בעיקר בשל הירידות בבורסות אירופה, בשיעור ממוצע של כ-2%. פעילים בשוק מסבירים כי בשל התנועה הדלה בבורסה המקומית, הרי שההשפעה של בורסות אירופה גדלה, בעיקר בשל העובדה שהיום לא יתקיים המסחר בבורסות הנאסד"ק (Labor Day).

מדד המעו"ף יורד ב-1.5%, מדד ת"א 100 מאבד 1.37%; מדד התל-טק יורד ב-2%.

מניות הבנקים מרכזות את מרבית המחזורים ועברו לירידות שערים, לאחר שבנק ישראל הודיע כי הידיעות הבוקר, כאילו המפקח על הבנקים עשוי להקל על הבנקים בדרישה להפריש 0.3% מתיק האשראי שלהם לחובות מסופקים, היא בגדר ניחושים בעלמא.

מניית בנק הפועלים , נסחרת בירידות של 2% ומרכזת מחזור של 17 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. מניית בנק לאומי יורדת ב-0.5% ומרכזת מחזור של 17 מיליון שקל אף היא. מניית דיסקונט מאבדת 3%.

מניית טבע יורדת ב-0.36%. בית ההשקעות גמול סהר העניק למניה המלצת "צבור" עם מחיר יעד של 80 דולר, הגבוה ממחיר השוק בכ-13%.

מניית מגדל ביטוח יורדת ב-2.15%, מניית כלל ביטוח יורדת ב-2%, ומניית הפניקס יורדת ב-12% בתגובה לידיעה כי בפיקוח על הביטוח במשרד האוצר מנסחים בימים אלה תקנות חדשות, שלפיהן חברות הביטוח יידרשו להגדיל את ההון העצמי ב-10%. תוצאת השינוי תהיה ירידה בתשואה על ההון של חברות הביטוח.

חברת זאבי מחשבים הציגה אתמול הפסד של 22.4 מיליון שקל ברבעון והמניה יורדת ב-13.8%. מניית זאבי מחשבים, כמו שאר מניות קבוצת זאבי, סובלת מסנטימנט שלילי בשוק בשל ההד התקשורתי השלילי שמלווה את הקבוצה בעת האחרונה, בין היתר בשל פרשת בית"ר ירושלים.

מניות קבוצת אי.די. בי יורדות בשיעור של 2% בממוצע כאשר מניית אי.די.בי פיתוח יורדת ב-2.13%, מניית אי.די.בי אחזקות מאבדת 2.4%, מניית דסק"ש יורדת ב-3% ומניית כלל תעשיות עברה אף היא לירידות של 2.3% לאחר שכבר עלתה ב-1.7% בפתיחה. מניית מכתשים אגן עברה אף היא לירידות של 0.24%, לאחר שקיבלה המלצת "קנייה" מבנק ההשקעות ליהמן ברדרס ואשר הציב לה מחיר יעד של 11 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%.

גרין יורדת ב-10% במחזור של 100 אלף שקל. אתמול הודיעה החברה כי הפסדיה לרבעון הסתכמו ב-31 מיליון שקל. ביום ה-20 בספטמבר 2001 יחול מועד הפדיון של אגרות החוב מסדרה א' אשר הונפקו ע"י הקרן. שווי ההתחייבות של הקרן, בגין אגרות החוב, מסתכם כיום בכ-61.8 מיליון שקל.

בכדי לעמוד בתשלום למחזיק אגרות החוב, הקרן מנהלת מו"מ עם תאגיד בנקאי לקבלת אשראי בהיקף של 30 מיליון שקל. בתוך כך, הקרן הודיעה על כוונתה להתקשר בעסקה עם יצחק תשובה ולפיה יעניק תשובה לקרן ערבויות וביטחונות לאשראי הבנקאי שהקרן תיטול לשם פירעון אגרות החוב שלה

מניית ריטליקס יורדת ב-1.3% במחזור של 1.1 מיליון שקל. היום פורסם כי מספר בנקים ישראליים בוחנים השקעה במיזם האינטרנט של החברה, סטוראליינס, לפי שווי של 25 מיליון דולר.

מניית קרדן השקעות עולה ב-1% במחזור של מיליון שקל, לאחר שאתמול דיווחה החברה כי היא מנהלת מגעים למכירת 20% ממניותיה לפי שווי של 280 מיליון דולר הגבוה ממחיר השוק בכ-50%.

מניות נוספות שבולטות: פורמולה שיורדת ב-7.1%, ברן שיורדת ב-4.6% ומניית כור שמאבדת ב-4% מערכה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully