וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ב.ס.ר מגייסת 10 מ' ש' מלידר בכדי להקדים פירעון הלוואת בעלים של גבור ספורט

שלומי גולובינסקי

3.9.2001 / 12:48

ב.ס.ר מגייסת את הסכום באמצעות הנפקת אג"ח להמרה נושאות ריבית של 8.25%; מתווך העסקה גוזר קופון של 300 אלף שקל

חברת הנדל"ן המניב ב.ס.ר אירופה , מקבוצת גבור ספורט של רועי גיל ואיתן אלדר, מגייסת 10.5 מיליון שקל מלידר , שבשליטת קבוצת שרם פודים קלנר . לידר מחזיקה כיום בכ-0.7% ממניות ב.ס.ר.

ב.ס.ר אירופה תקצה ללידר 10 מיליון אג"ח שיעמדו לפירעון בחודש נובמבר 2007. האג"ח שיונפקו יוצמדו למדד המחירים לצרכן ויישאו ריבית של 8.25% לשנה. האג"ח יהיו ניתנות להמרה למניות ב.ס.ר ביחס של 20 אג"ח למניה אחת. כיום נסחרות מניות ב.ס.ר במחיר של 12.7 שקל למניה, כך שללידר יהיה כדאי להמיר את האג"ח למניות רק במקרה בו ישלימו מניות ב.ס.ר מהלך עליות של 57% ב-6 השנים הקרובות.

בנוסף, מקצה ב.ס.ר ללידר 350 אלף אופציות לא סחירות, הניתנות למימוש למניות ב.ס.ר. האופציות יהיו ניתנות למימוש במשך 4 שנים, בתוספת מחיר מימוש של 18 שקל, הגבוה ב-40% ממחירן הנוכחי של מניות ב.ס.ר בבורסה.

תמורת האג"ח והאופציות תשלם לידר לב.ס.ר 10 מיליון שקל, כאשר מתוך סכום זה יגזור מתווך העסקה קופון שמן של 300 אלף שקל.

התמורה תשמש את ב.ס.ר להזרמת מזומנים לחברה האם גבור ספורט, באמצעות פירעון של הלוואת בעלים שהעמידו לרשותה גבור ספורט, קלמן סופרין ונחשון קיוויתי בהיקף של 10.5 מיליון שקל. למעשה, החליטה ב.ס.ר להקדים את פירעון הלוואת הבעלים של גבור בהיקף של 3.8 מיליון שקל. במקור היתה אמורה מרבית הלוואת הבעלים - 3.5 מיליון שקל - להיפרע בחודש אוקטובר, וחלק קטן ממנה (307 אלף שקל) היה אמור להיפרע בסוף ינואר 2002. בפועל, תפרע ב.ס.ר את הלוואת הבעלים לגבור מיד עם קבלת המזומן מלידר.

לידר, מצידה, תעביר כבר בימים הקרובים מקדמה של 4 מיליון שקל על חשבון הנפקת האג"ח. במקביל, תכונס האסיפה הכללית של בעלי המניות של ב.ס.ר במטרה לאשר ללידר זכאות למינוי דירקטור נוסף בחברה, כל עוד תחזיק בלפחות 75% מקרן האג"ח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully