וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול סהר מותיר המלצת ה"קנייה" למניית דלתא ומציב לה מחיר יעד של 55 שקל - גבוה ב-27% ממחיר השוק

גולן פרידנפלד

3.9.2001 / 11:15

בבית ההשקעות סבורים כי דלתא תסיים את השנה עם רווח של 18.3 מ' ש', לעומת 22 מ' ש' בשנת 2000; החברה החלה בפעולות גידור שיקטינו את החשיפה המטבעית שלה

בית ההשקעות גמול סהר מעניק המלצת "קנייה" למניית דלתא גליל ומציב לה מחיר יעד של 55 שקל, הגבוה ממחיר השוק ב-27%. בבית ההשקעות מציינים כי תוצאותיה של דלתא לרבעון השני היו מתחת לציפיות של בית ההשקעות, ציפיות שהיו נמוכות מלכתחילה.

להערכתה של האנליסטית גלית זיידמן, לא צפויה צמיחה משמעותית בהיקפי פעילות החברה, ועדיין קשה לראות את סופה של ההאטה הכלכלית הפוקדת את ארה"ב ואירופה. ככל שזאת תתארך כך יילך ויקטן תקציב הקניות של הצרכנים.

זיידמן מציינת כי שני כוחות מנוגדים פועלים היום על המרווחים בדלתא. מצד אחד, ההאטה המתמשכת מצמקת את רווחי כל השחקניות בענף וההערכה היא כי הלחץ על דלתא להוסיף ולהוריד את מחירי המכירה, יימשך, אם כי בעוצמה פחותה ממה שהתרחש בחצי הראשון של השנה.

מצד שני, סבורה זיידמן כי המטבעות מתחילים להראות סימנים של התאוששות, מה שעשוי לעבוד לטובתה של דלתא. בנוסף, החברה מבצעת פעולות הגנתיות מפני ירידות שערים של היורו והליש"ט.

להערכתה של האנליסטית, צפוי בחודשים הקרובים שיפור בשער החליפין של השקל, היורו והליש"ט מול הדולר ביחס לרבעונים הקודמים. השחיקה המטבעית הביאה את דלתא לשחיקה של 5 מיליון דולר ברווח התפעולי הרבעוני, כך שפעולות הגידור צפויות להקטין את ההשפעה המטבעית על דו"חותיה של החברה באופן משמעותי.

צעדי ההתייעלות בהם נקטה החברה, שכללו קיצוץ של 600 משרות בישראל ובסקוטלנד, העברת הייצור למדינות בעלות כוח עבודה זול (ירדן ומצרים), מיזוג פעילויות השיווק של החברות הנרכשות Wundies ו-Inner Secret וסגירת המפעל בחורפיש ופיטוריהן של כל העובדות בו, צפויים להשפיע אף הם על רמת הרווחיות של החברה, אם כי זיידמן מציינת כי היא לא מצפה לחזרה לשולי הרווחיות אותם הציגה החברה בשנים האחרונות.

מכירותיה של דלתא ברבעון השני הסתכמו ב-136 מיליון דולר והניבו לה רווח תפעולי של 6.4 מיליון דולר, לעומת 8 מיליון דולר חזויים. הרווח הנקי הסתכם ב-2.9 מיליון שקל לעומת רווח של 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. להערכת האנליסטית, יסתכם הרווח השנתי של דלתא ב-18.3 מיליון שקל לעומת רווח של 22 מיליון שקל ב-2000.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully