וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הימור שגוי על היורו היכה בפידליטי של יעקב ברזילי: הפסידה 18 מ' ש' ברבעון השני; מהמר עתה על נפילה בוול סטריט

שלומי גולובינסקי

3.9.2001 / 10:49

כתוצאה מכך עברה החברה להון עצמי שלילי ברבעון השני; החברה הבת בנימינה שוקי הון משלמת למנכ"ל, אלון פיין, שכר חודשי של 40 א' ש' ובונוס של 15% על הרווח השנתי

ההשקעה באופציות ועסקות עתידיות יכולה לעתים להיות הרת אסון. דוגמה טובה לכך מספקים הדו"חות הכספים של פידליטי גולד שבשליטת יעקב ברזילי. לאחר רבעון ראשון מצוין, בו הציגה פידליטי רווח נקי של 7 מיליון שקל, מציגה החברה הפסד גדול של 18 מיליון שקל ברבעון השני.

ההפסד הגבוה נובע מהפסד של 22.4 מיליון שקל שהניבה פעילות החברה בעסקות עתידיות, אופציות ובטוחות סחירות, המתבצעת באמצעות החברה הבת בנימינה שוקי הון, בראשה עומד אלון פיין.

את עיקר הנזק גרמה לפידליטי ההשקעה ביורו, ששערו הידרדר במהלך הרבעון השני של השנה עד לרמה של 85 סנט ליורו. נפילת היורו חייבה את פידליטי לבצע מהלך Stop Loss, שכלל סגירה של כ-15%-20% מהפוזיציות של החברה על היורו, שנפתחו בעיקר במהלך הרבעון הראשון.

עם זאת, במהלך הרבעון השלישי התהפך הגלגל, והיורו החל להתחזק במסחר מול הדולר. כתוצאה מהקאמבק של היורו, אמורים דו"חות הרבעון השלישי של פידליטי להיראות הרבה יותר טוב. בחברה מציינים, כי מרבית הפוזיציות מול היורו נסגרו ברמה של 90-91 סנט ליורו, ברמה שהניבה רווח לחברה. למעשה, ההפסדים מהיורו היו גבוהים יותר, והם קוזזו על ידי רווחים שהניבה לחברה פעילותה בתחום המעו"ף בארץ, ואופציות השקל-דולר.

כעת מנסים בפידליטי לנחש את הכיוון אליו יפנו הבורסות בארה"ב. הפוזיציה של פידליטי מכוונת כיום לירידת הבורסות בארה"ב, ובעיקר דברים אמורים לגבי מדד הדאו ג'ונס.

בנימינה מפעילה כיום דסק מט"ח מלא, הכולל 3 דילרים מנוסים ומערכות מסחר מתקדמות, לצורך ביצוע עסקות, לרבות מערכות "דילינג" המאפשרת ביצוע פעולות ישירות מול בנקים בכל העולם.

ברזילי והדילרים שלו, הנחשבים לשחק הפרטי גדול ביותר בארץ בתחום המטבע, התחילו עם פעילות בתחום המט"ח-מט"ח, עברו לזירת השקל-דולר, וכיום הם פעילים גם בשוק "הספוט" וגם בזירת האופציות.

ברזילי פועל בעיקר דרך בנק אגוד , משם גם "חטף" את הדילר הבכיר שלו באמצעות חבילת שכר שאי אפשר היה לסרב לה. סוחרים מדווחים כי חברת בנימינה מזרימה לפעמים הוראות קנייה ומכירה בשוק השקל-דולר בהיקף של עשרות מיליוני דולרים בתוך דקות מפתיחת המסחר בבוקר, וקובעת בכך את מגמת המסחר להמשך היום.

בדו"חות הדירקטוריון של פידליטי מצוין, כי שכרו החודשי של פיין, לשעבר דילר בבנק אגוד , עומד על 40 אלף שקל, כאשר בנוסף זכאי פיין לבונוס של 15% מרווחי בנימינה. פיין מחזיק בכ-9.9% מהון המניות של בנימינה, אותם רכש בהקצאה פרטית בתמורה ל-100 אלף שקל.

הפסדי הרבעון השני העבירו את פידליטי, הנסחרת בבורסה לפי שווי של 17 מיליון דולר, לגירעון של 828 אלף שקל בהון העצמי. למזלה של פידליטי, עומדים לרשותה מספר נכסי נדל"ן, כשהעיקרי שבהם - שני בניינים ברמת החייל בתל אביב. פעילות הנדל"ן של החברה הניבה הכנסות של 3.1 מיליון שקל מדמי שכירות וניהול.

בנוסף, מחזיקה פידליטי בשני מגרשים ברמת גן ובני ברק עליהם קיימים מבנים ישנים המיועדים להריסה. כמו כן, מחזיקה פידליטי בחלקים ממגרש בהרצליה המיועד לבנייה למגורים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully