וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: יסקל תצא בהצעת רכש למניות פורמולה בכדי להגדיל את החזקותיה בה ל-35%

שלומי גולובינסקי

4.9.2001 / 13:04

בבנק מעניקים המלצת "קנייה בסיכון גבוה" למניות פורמולה עם מחיר יעד של 25 דולר, הגבוה בכ-40% ממחירן של המניות בבורסה

"יסקל תגדיל את החזקותיה בפורמולה . בשלב ראשון ל-25% על ידי רכישות בבורסה או רכישות מבעלי עניין אחרים, ובשלב שני תצא בהצעת רכש כדי להגיע לשיעור של 30%-35%" - כך מעריך האנליסט בני שרביט מבנק הפועלים.

בשבוע שעבר הודיעו האחים גולדשטיין כי הם מוכרים את כל החזקותיהם בפורמולה (כ-17%, כאשר לדני גולדשטיין יישאר פחות מ-1% מהמניות) ובפורמולה ויז'ן (לשעבר משוב מחשבים - כ-9%) לחברת יסקל אחזקות תמורת כ-68 מיליון דולר.

העסקה משקפת לפורמולה שווי חברה של כ-392 מיליון דולר - כ-150% מעל מחירה בבורסה. בחישוב פרמיה זו, מניחים בבנק הפועלים, מניות משוב נמכרו על פי שווי השוק שלהן, שכן בימים האחרונים ניתן לרכוש בבורסה מניות משוב במחירים נוחים ובמחזורי מסחר גבוהים.

לדברי האנליסט, גם אם ננטרל ממחיר העסקה פרמיית שליטה של עשרות אחוזים לגבי פורמולה, עדיין מחיר העסקה מצביע על כך שהקונים (קבוצת יסקל) מאמינים בחברה ומשלמים יותר מכפליים מהמחיר הבורסה.

שרביט מציין כי האחים גולדשטיין יקבלו חלק מהתמורה באג"ח להמרה למניות יסקל ל-3 שנים. בתקופה זו הם ימשיכו לנהל את פורמולה מערכות ואת משוב, כך שיש להם אינטרס להשביח את שתי החברות בכדי להרוויח מהמרת האג"ח.

שרביט מעניק המלצת "קנייה בסיכון גבוה" למניות פורמולה עם מחיר יעד של 25 דולר. מחיר יעד זה גבוה בכ-40% ממחירן של המניות בבורסה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully