וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלפרד אקירוב משלים גיוס של 68 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים באיגרות חוב להמרה של אלרוב

גולן פרידנפלד

4.9.2001 / 16:31

בדקות אלה מושלמת הנפקת איגרות החוב בריבית של 6.6%; אקירוב: "אילו היינו מצליחים לגייס בשבוע הקודם, סביר להניח שהריבית היתה נמוכה יותר"

איש העסקים אלפרד אקירוב, השולט בקבוצת אלרוב , משלים בדקות אלה גיוס של איגרות חוב להמרה בהיקף של 68 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים. את הגיוס מובילה גמול סהר חתמים. הריבית שהציעה אלרוב למשקיעים מסתכמת ב-6.6%, והאג"ח דורג על ידי מעלות ב-A+. מדובר בדירוג זהה לדירוג איגרות החוב של שיכון ובינוי, שהצליחה לגייס בשבוע שעבר 50 מיליון שקל בריבית נמוכה יותר של 6.3%.

אקירוב מסר ל-TheMarker.com כי אלרוב עצמה נמנתה עם הקונים של איגרות החוב הללו, ואילו היה מספיק לגייס את האיגרות בשבוע שעבר סביר להניח שהיה מצליח לגייס בריבית נמוכה יותר של 6.2%.

האנליסט יעקב אקילוב מחברת דירוג האשראי מעלות מציין כי אלרוב הינה אחת מחברות הנדל"ן הוותיקות בארץ, ויש לה היסטוריה של פרויקטים גדולים ויוקרתיים. להערכת אקילוב, החברה נהנית מתדמית ומוניטין טובים בענף, בעיקר בשל ניהולו של אלפרד אקירוב.

להערכת מעלות, שיעור המינוף הפיננסי של החברה גבוה, אך דומה לממוצע בענף הנדל"ן. אקילוב סבור כי המינוף עשוי לעלות בשנים הקרובות, על מנת לממן פרויקטים ומיזמים אליהם מתכוונת החברה להיכנס (רכישת נדל"ן מניב בחו"ל והשקעות בתחומי התקשורת וההיי-טק), ודוגמה לעלייה במינוף ניתן למצוא במקרה הנוכחי בו מנסה אקירוב לגייס חוב.

עם זאת, מציין אקילוב כי בכוונת החברה לממש חלק מנכסיה ולהפנות חלק מהתמורה להשקעות. דבר זה יפחית את המינוף העסקי שלה. בנוסף, אלרוב תממן חלק מהרכישות בהלוואות בנקאיות Non recourse, המפחיתות את המינוף הפיננסי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully