מעילת הענק בהראל

המעילה בהראל: ויסמן כופר באישומים נגדו

משפטו של גיא ויסמן נפתח אתמול. ויסמן שוב החליף את עורך דינו וכעת מייצג אותו עו"ד ילון הכט - הרביעי במספר

ארנון בן-יאיר

משפטו של גיא ויסמן, הנאשם במעילה בהיקף של 123 מיליון שקל בהראל בית השקעות נפתח אתמול באופן רשמי. מלבד התובעת מפרקליטות מיסוי וכלכלה, עו"ד אסתי שלאין, התייצבו לדיון ויסמן עצמו, ועו"ד חדש מטעמו, עו"ד ילון הכט.

עורך דינו עד לא מכבר של ויסמן, שרון נהרי, הודיע ביום חמישי על התפטרותו, בשל אי הסכמות בנוגע לשכר טרחה. נהרי היה עורך הדין השלישי שויסמן שכר מאז נעצר. ראשון לייצגו היה עו"ד ארז הראל, שהגיע להסכמה עם המשטרה על הארכת מעצרו הראשונית של ויסמן ב-10 ימים. ויסמן לא היה מרוצה מהמהלך, הוציא את הראל מהתיק והכניס תחתיו את עו"ד שי וולשטיין. מאז ביקש ויסמן לחזק את צוות ההגנה שלו, עד שבסופו של דבר החליט לצרף לצד וולשטיין את שרון נהרי. מאוחר יותר, עקב אי הסכמות בנוגע לאופן ניהול התיק, פרש וולשטיין מייצוג, ונהרי המשיך בגפו. כעת, נהרי התפטר וויסמן מינה תחתיו את ילון הכט.

בדיון הבוקר הגישה התובעת שלאין כתב אישום מתוקן. לכתב המתוקן נוספו שני אישומים בנוגע לשני אנשים נוספים שויסמן פעל בחשבונותיהם, ועודכן סכום המעילה המיוחס לויסמן, אולם הסכום הכולל נותר 123 מיליון שקל. כמו כן, נחשפו שמותיהם של החוקר הפרטי, גיורא יבין, חברו של ויסמן שחשוד כמי ששיתף עמו פעולה, בנו ואשתו המצוינים כעדי תביעה. שמם של השלושה נאסר תחילה לפרסום, אך לאחר מכן הוסר צו איסור הפרסום מעל שמותיהם.

ויסמן כפר כפירה כללית באישומים נגדו. עורך דינו ציין כי הוא לא ידע על מועד הדיון וכי ממילא עליו ללמוד את חומר החקירה בטרם יוכל להגיש את טענות הכפירה המפורטות של ויסמן. לטענת הכט, חומר החקירה הרב שנמסר על ידי הפרקליטות לנהרי אינו מספק, ובדעתו לבקש חומר נוסף הרלוונטי להגנת לקוחו. מאחר שהתיקונים בכתב האישום לא היו דרמטיים, כהגדרת הכט, הוא לא התנגד לעריכת הקראה פורמאלית של כתב האישום המתוקן, שכן ממילא תינתן לוויסמן הזדמנות לתת תשובה מפורטת.

ישיבת התזכורת הבאה נקבעה ליום 3 ביולי. עד אז אמורים הסנגוריה והתביעה להגיע להסכמות בנוגע לתיק המוצגים שיוגש בתיק, והסנגור יודיע האם בדעתו לקיים משפט זוטא באשר לקבילות הראיות. עד אז הסנגור יקבל לידיו את חומר החקירה, ויוכל לבקש חומר נוסף שרלוונטי בעיניו. אם הסנגור החדש לא יהיה מוכן עד למועד שנקבע, הצדדים יודיעו על כך לבית המשפט והמועד יידחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully