עוד מכשול למנכ"ל בזק

מנכ"ל הוט דוד קמיניץ עשוי לטרפד את מינוי אבי גבאי למנכ"ל בזק. פרשת זליגת המידע מהוט מערפלת את עתידה של בזק

ערן גבאי

האם מישהו הטיל כישוף על כיסא מנכ"ל בזק? חברת התקשורת הגדולה בישראל לא השתקמה עדיין מהפגיעה הקשה בתדמיתה בעקבות הפרשות החשבונאיות ואי הסדרים הקשים שאותרו בה ושהובילו לעזיבתו הכפויה של המנכ"ל יעקב גלברד, וכל מבוקשה הוא למנות מנכ"ל חדש לחברה.

אלא שכעת, יממה בלבד לפני אישור הצפוי בדירקטוריון של מנכ"ל בזק בינלאומי, אבי גבאי, לתפקיד מנכ"ל פעילות הטלפוניה הקווית של בזק - נחשפת ברעש גדול פרשת זליגת מידע חמורה לכאורה מהכבלים לבזק בינלאומי. בכבלים טוענים שהמידע שהועבר מנציגי הכבלים לבזק בינלאומי התבצע תוך ריגול תעשייתי, תשלום טובות הנאה וחמור מכך - בידיעה או בעצימת עין של מנהלי החברה הבת של בזק.

כשפרשות שכאלה מתגלות, לא ניתן לדעת כיצד הן יתפתחו. יש פרשות שמתמסמסות במהירות בה הן צצו ויש שמובילות לחקירות ולכתבי אישום. אלא שמחר, כשחברי דירקטוריון בזק יתכנסו כדי לאשר את מינויו של אבי גבאי, תעבור בראשו של כל אחד מהם התהייה מה יקרה אם השבועות הקרובים יובילו להסתבכות נוספת של קבוצת בזק בפרשה החדשה.

לכאורה, עשויים חברי דירקטוריון בזק לבקש לעצמם זמן נוסף לפני ההחלטה למנות את גבאי כמנכ"ל בזק, אלא שהמשנה למנכ"ל, איקה אברבנאל, ביקש לעזוב את בזק בהקדם - כך שדחייה במינוי גבאי עלולה שלא להותיר בידי הדירקטוריון די זמן לאיוש משרת המנכ"ל.

עוד בוואלה! NEWS

יש פתרון אמיתי: הקרם שיעלים לך את כתמי הפיגמנטציה

לכתבה המלאה

אקורד צורם למינוי

הפרשה שצצה היום ברעש גדול פורסמה ברשת שוקן וב-TheMarker כבר לפני חודש. במהלך כל השבועות האחרונים דיברו אנשי הכבלים בחדרי חדרים על כך שההאשמות של החברה הן נגד בזק בינלאומי, אך נתנו את הרושם כי החקירות הפנימיות שמתבצעות בהקשר זה בכבלים עוד מצריכות זמן לפני שהתיק יתגבש לכדי כתב תביעה. העיתוי שבו החליטה חברת הכבלים לפרסם את כתב התביעה - יממה לפני מינוי גבאי כמנכ"ל - אינו מקרי, כך אומרים בקבוצת בזק.

עם זאת, לא ניתן לומר על הכבלים שהם הזדרזו בהגשת כתב התביעה שכן בידי החברה אוסף של מקרים, עדויות והקלטות של עובדים שקיבלו לכאורה פניות מאנשי בזק בינלאומי להעביר מידע על לקוחות של הכבלים בתמורה לקבלת טובות הנאה. יותר מכך, עד היום, במשך כמה חודשים בהם מנהלת חברת הכבלים את המעקב הצמוד אחרי עובדיה, היא כבר פיטרה כ-30 מהם בשל החשדות האמורים. בנוסף, כבר לפני כמה חודשים טילפן מנכ"ל הכבלים, דוד קמיניץ, למנכ"ל בזק בינלאומי, אבי גבאי, והפציר בו למנוע את התופעה. לדברי אנשי הכבלים, דבר לא נעשה והפניות מצד אנשי בזק בינלאומי לא חדלו.

אם הפרשה הנוכחית תתפוס בימים הקרובים כותרות, יהיה זה אקורד צורם במיוחד למינוי גבאי כמנכ"ל בזק ולכניסתו הצפויה לתפקיד בתוך כמה שבועות. וגם אם הפרשה תגווע, היא ממשיכה את רצף הימים השחורים של בזק - שמקווה לצאת לדרך חדשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully